MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ranking Liceów Ogólnokształcących 2015

Miejsca: 1-50   51-100   101-150   151-200   201-250   251-300   301-350   351-400   401-450   451-500  

Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2015

Miejsca: 1-50   51-100   101-150   151-200  

Ranking Szkół Olimpijskich 2015

Miejsca: 1-50   51-100   101-150   151-200  

Ranking Liceów Warszawskich 2015

Miejsca: 1-50   51-100  

Fundatorzy nagród

 • III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Międzynarodowymi (od 1950 r.)
  Gdynia International Baccalaureate World School 0704 (od 1993 r.)
 • 81-405 Gdynia, ul.Legionów 27
 • tel. 58 622 18 33, fax 58 712 63 06
 • www.lo3.gdynia.pl
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Gdyńska „Trójka” należy do elitarnego grona najlepszych szkół w Polsce. Od ponad 25. lat jest najlepszym liceum ogólnokształcącym w Gdyni oraz na Pomorzu („olimpijskie” i „maturalne” rankingi ogólnopolskie szkół; w 2014: 1 miejsce na Pomorzu i 5 miejsce w Polsce).

Jako jedyna na Pomorzu należy do Towarzystwa Szkół Twórczych skupiającego najbardziej kreatywne polskie licea. Realizuje program matury międzynarodowej (gimnazjum i liceum). Skutecznie przygotowuje uczniów do olimpiad naukowych krajowych i międzynarodowych, matury krajowej i międzynarodowej, a także do studiowania na renomowanych uczelniach w Polsce (m.in.: SGH, AGH, uniwersytety: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Toruń, politechniki: Gdańsk, Warszawa, uniwersytety medyczne: Gdańsk, Warszawa) i na świecie (m.in.: Cambridge, Oxford, London School of Economics, Sorbona, Columbia, Stanford, Harvard, Yale, MIT).

W 2013 r. III LO osiągnęło najlepsze na Pomorzu i jedne z najlepszych w Polsce (3 miejsce w kraju) wyniki na krajowym egzaminie maturalnym, a ponadto okazało się jedną z trzech najbardziej usportowionych gdyńskich szkół.

Lekcje prowadzone są w budynku szkoły, a także na uczelniach (UG, PG – gł. biologia, chemia, fizyka, matematyka) przez wybitnych nauczycieli III LO lub pracowników naukowych. Uczniowie mają możliwość łączenia nauki w liceum oraz na uczelni, naukę wybranych przedmiotów w zakresie rozszerzonym już od pierwszej klasy oraz wszechstronny rozwój dzięki prowadzonym na poziomie uniwersyteckim lekcjom i licznym zajęciom pozalekcyjnym, w tym m.in.: z zakresu przedsiębiorczości i prowadzenia firmy, a także dzięki zajęciom sportowym i artystycznym /zespoły muzyczne, teatr, kabaret, produkcja filmów, malarstwo, rzeźba, fotografia, śpiew, taniec/.

Szkoła uczy jak należy pomagać innym ludziom (szkolny klub wolontariatu, pomoc w hospicjach i szpitalach). Pomaga finansowo uczniom z ubogich rodzin (stypendia socjalne fundowane przez Radę Rodziców i zaprzyjaźnione fundacje na pokrycie kosztów nauki, a także zakwaterowania w internacie należącym do III LO).

Liceum prowadzi rozległą współpracę międzynarodową, w tym wymianę uczniów i nauczycieli, z różnymi instytucjami edukacyjnymi (Chorwacja, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Niemcy, Turcja, USA, Węgry, Wielka Brytania).

III LO jest pierwszą szkołą w Gdyni, w której prowadzony jest od 6 lat profesjonalny elektroniczny system zarządzania, w tym dziennik elektroniczny zamiast papierowego.

Szkoła prowadzi internat i stołówkę.

Proponowane klasy pierwsze w roku szkolnym 2015/2016:

 • klasa mat-info – politechniczna z rozszerzonym programem nauczania informatyki, matematyki i fizyki; w tym grupa dwujęzyczna z językiem angielskim (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski)
 • klasa mat-fiz – politechniczna z rozszerzonym programem nauczania matematyki, fizyki i chemii/informatyki; w tym grupa dwujęzyczna z językiem angielskim (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski)
 • klasa humanistyczna z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, historii/geografii i WOS-u/historii sztuki/języków obcych; w tym grupa dwujęzyczna z językiem angielskim (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski)
 • klasa biol-chem – lekarska z rozszerzonym programem nauczania biologii, chemii i języka angielskiego/matematyki/fizyki; w tym grupa dwujęzyczna z językiem angielskim (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski)
 • klasa ekonomiczna z rozszerzonym programem nauczania matematyki, geografii/historii, języka angielskiego i ekonomii w praktyce; w tym grupa dwujęzyczna z językiem angielskim (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski)
 • klasa PRE-IB (PRE-INTERNATIONAL BACCALAUREATE) z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, matematyki i języka angielskiego /oddział międzynarodowy/; klasa w całości dwujęzyczna (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski)
 • klasa DP-IBO World School 0704 (Diploma Programme – International Baccalaureate Organisation) z wykładowym językiem angielskim /oddział międzynarodowy/ dla uczniów, którzy ukończyli klasę pierwszą liceum ogólnokształcącego i zdali na wymaganym poziomie egzaminy wstępne do klasy DP-IBO (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski)

Dodatkowe zasady przyjęć:

 • do klasy DP-IBO World School 0704 – egzamin pisemny: język polski, język angielski, matematyka oraz egzamin ustny: język angielski
 • do pozostałych klas – sprawdzian uzdolnień kierunkowych

Nauczane języki obce: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, a ponadto: łacina, greka klasyczna

Wymiana zagraniczna: Chorwacja, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Niemcy, Turcja, USA, Węgry, Wielka Brytania

Liczba punktów kwalifikująca do przyjęcia w roku szkolnym 2014/2015: od 150 do 180 w zależności od typu klasy

Dzień Otwarty: 11 kwietnia 2015 r.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt