MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Collegium Civitas i Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie zapraszają na drugie spotkanie pt. „Dyplomacja w biznesie” z cyklu debat dyplomatycznych realizowanych w ramach projektu partnerskiego „Collegialne Łazienki”. Wśród zaproszonych gości m.in. Andrzej Olechowski, Henryka Bochniarz, Sławomir Klimkiewicz.

 

Spotkanie odbędzie się 20 listopada (wtorek), godz. 18.00, Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Wstęp wolny!

Globalny kryzys gospodarczy lat 2008-2009 i jego kolejne odsłony dobitnie uzmysłowiły, jak bardzo globalizacja przyczyniła się do wzrostu wzajemnej zależności państw i ich gospodarek. W warunkach kryzysu ponownie odżyły dyskusje na temat roli państwa w gospodarce. „Gospodarka, głupcze” – co słowa ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Bill’a Clintona sprzed 20 lat oznaczają dzisiaj dla stosunków międzynarodowych? Jaka jest rola polityki zagranicznej państwa w promowaniu jego gospodarki i wspomaganiu zagranicznej ekspansji? Na ile realne staje się zagrożenie w postaci nasilenia się praktyk protekcjonistycznych? Jak polska dyplomacja – klasyczna i publiczna – wspiera polski biznes poza granicami kraju?

Moderatorem spotkania będzie dr Julian Pańków – wykładowca Collegium Civitas. W latach 90-tych koordynator i uczestnik projektów wspierających reformy gospodarcze w szeregu krajów przechodzących transformację systemową, m.in. w Rosji, w państwach Azji Centralnej, w Bułgarii.

Udział w debacie potwierdzili m.in.:

dr Andrzej Olechowski – przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Handlowego w Warszawie S.A., członek Rady Dyrektorów Euronet oraz Rady Nadzorczej P4 Sp.zo.o., były Minister Finansów (1992) i Spraw Zagranicznych (1993-95).

dr Sławomir Klimkiewicz – dyplomata i politolog, specjalista ds. badań kryzysów i konfliktów międzynarodowych oraz polityczno-społecznych. Pracował i kierował polskimi placówkami dyplomatycznymi w Paryżu, Caracas, Hawanie, Algierze. Kierował Departamentem Promocji i Informacji MSZ. Realizator i koordynator programów rozwojowo-modernizacyjnych Unii Europejskiej dot. reform strukturalnych, współpracy regionalnej, migracji. Od 1990 r. głęboko zaangażowany w działalność na rzecz Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. W latach 1999-2005 delegowany do pracy w misji OBWE w Bośni i Hercegowinie.

dr Henryka Bochniarz – założycielka Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, wiceprezydent Businesseurope, Europejskiego Związku Konfederacji Przemysłu i Pracodawców, wiceprzewodnicząca Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych oraz Komitetu Dobrych Praktyk GPW, współtwórczyni Kongresu Kobiet oraz Stowarzyszenia Kongres Kobiet.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Kolejne debaty dyplomatyczne odbywać się będą cyklicznie:

27 listopada – „Ceremoniał dworski jako pierwotna forma protokołu dyplomatycznego”

18 grudnia – „Czy istnieje polska wizja przyszłości Unii Europejskiej?”

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt