MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
18 listopada 2012 r. ruszyły zawody indywidualne VII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Każdy uczeń gimnazjum i szkoły podstawowej może zmierzyć się z inspirującymi zadaniami i rozwiązać je za pomocą platformy edukacyjnej. 21 listopada 2012 r. w szkołach i pozaszkolnych placówkach edukacyjnych w całej Polsce odbył się test wiedzy z informatyki.

Gimnazjaliści zmierzyli się z pięcioma zadaniami informatycznymi, wykazując się nie tylko wiedzą, ale także umiejętnością algorytmicznego myślenia i twórczym podejściem do postawionych przed nimi wyzwań. Najlepsi zakwalifikowani zostali do kolejnego etapu i spotkali się na zawodach rozgrywanych na szczeblu wojewódzkim 23 marca 2012 r.

Uczestnikami zawodów indywidualnych naszej olimpiady są bardzo kreatywni ludzie młodzi, uczniowie, którzy nie boją się wyjść poza schemat. Rzeczy nowe, często trudne, stanowią dla nich wyzwanie – mówi Ryszard Szubartowski, Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów – Staramy się motywować ich do poszerzania wiedzy informatycznej, przygotowując zadania na wysokim poziomie merytorycznym.

Na uczestników czekają cenne nagrody rzeczowe, a także zaproszenia na obozy naukowo-treningowe. Laureaci zawodów indywidualnych mają możliwość wyboru publicznej szkoły ponadgimnazjalnej, przyjmowani są do niej niezależnie od kryteriów zawartych w statucie szkoły.

Zawody indywidualne Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów to okazja do stworzenia własnego przepisu na sukces. Doświadczenia Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów wskazują bowiem, iż sukcesy indywidualnych uczestników na poziomie olimpiady gimnazjalnej, przekładają się na ich dalsze losy i klasyfikowanie się w czołówkach konkursów realizowanych na wyższych poziomach edukacji.

Na uczniów, którzy cenią sobie możliwość współpracy z rówieśnikami czekają także zawody drużynowe, nawiązujące do zastosowania informatyki w matematyce i fizyce. Druga runda konkursowa odbędzie się 14 grudnia 2012 r. Uczestnicy mogą startować w obu rodzajach zawodów.

Więcej informacji na temat Olimpiady i projektu: www.oig.edu.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt