MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
PAP: Polskie uczelnie chcą ukraińskich studentów

W Kijowie odbyły się międzynarodowe targi oświatowe Edukacja i kariera 2012, na których 16 polskich uczelni zachęcało Ukraińców do studiowania w Polsce.

Jak podkreślił korespondent Polskiej Agencji Prasowej, Polska oferuje młodym Ukraińcom wysoki poziom nauczania i niższe czesne niż w Europie Zachodniej. Już dziś studenci z Ukrainy stanowią w Polsce najliczniejszą grupę studentów zagranicznych. Na ponad 24 tysiące studentów z innych państw aż sześć tysięcy to Ukraińcy.

- W kijowskich targach oświatowych uczestniczy 16 uczelni z Polski. Mamy tutaj cały polski sektor. Nasze stoiska cieszą się dużą popularnością, a - co najważniejsze - odwiedzają je nie tylko uczniowie i studenci, ale i ich rodzice – powiedział w piątek PAP Waldemar Siwiński z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

 Ukraińska młodzież, która chciałaby zdobywać edukację w Polsce, może ubiegać się o przyjęcie na studia samodzielnie, korzystając z pomocy strony internetowej studyinpoland.pl, bądź za pośrednictwem agencji rekrutacyjnych na Ukrainie. Od niedawna strona polska wprowadziła system certyfikacji takich agencji.

- Chcemy, żeby nabór studenta przebiegał prawidłowo, żeby nikt nie narażał na szwank ani interesów studentów, ani uczelni. Dążymy do tego, by rynek agencji rekrutacyjnych nie był dziki, lecz by kierował się najwyższymi standardami jakościowymi – podkreślił Siwiński.

(MCh)
komentarze do tekstu pap

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt