MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

25-369 Kielce, ul. Żeromskiego 5
Sekacja Rekrutacji:
tel. 41 349 72 24, 41 349 72 27

www.ujk.edu.pl

rekrutacja@ujk.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER Uczelnia
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Uniwersytet z przyszłością

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z najmłodszych, a przy tym najprężniej rozwijających się uniwersytetów klasycznych w Polsce.

Może pochwalić się nowoczesnym, wciąż rozbudowywanym kampusem i bogatą ofertą kształcenia. Sześć wydziałów uczelni mieści się w Kielcach. Uniwersytet Jana Kochanowskiego ma też filie w Piotrkowie Trybunalskim i w Sandomierzu.

50 kierunków
Kierunek lekarski, prawo, psychologia, inżynieria danych, logopedia ogólna, dietetyka, wychowanie fizyczne – to tylko niektóre kierunki studiów, jakie zostały uruchomione w ostatnich latach. Oferta jest sukcesywnie wzbogacana o nowe propozycje, związane z potrzebami współczesnego rynku pracy. Jednocześnie UJK rozwija te kierunki studiów, które od lat są wizytówką Uniwersytetu. W ofercie UJK znajduje się 50 kierunków studiów z zakresu niemal wszystkich dziedzin naukowych. Ich lista jest dostępna na stronie: rekrutacja.ujk.edu.pl

Uczelnia XXI wieku
Poszerzanie oferty kształcenia idzie w parze z rozbudową i doposażaniem uczelni. UJK może pochwalić się nowoczesnym kampusem z obserwatorium astronomicznym i planetarium.

Wśród ostatnich inwestycji najważniejszą było powstanie nowej siedziby Wydziału Humanistycznego. Z myślą o przyszłych dziennikarzach uruchomione zostało nowoczesne studio radiowe i telewizyjne. Studenci kierunków medycznych od niedawna mogą natomiast korzystać z Centrum Symulacji Medycznej, gdzie uczą się praktycznej pomocy pacjentom. Fantomy naśladują objawy chorób i inne realne sytuacje, z którymi mierzą się pracownicy szpitali, np. poród, reanimacja pacjenta.

Dobry ośrodek
Studia w Kielcach będą dobrym wyborem dla osób, które nie chcą być anonimowe i źle czują się w dużych aglomeracjach. To miasto pełne zieleni, otoczone lasami, położone pośród niezbyt wysokich, ale za to jednych z najstarszych w Europie malowniczych gór.

Atutem Kielc jest dogodne położenie. W dwie godziny można dostać się stąd do Warszawy, Krakowa, Łodzi i Katowic.

Kielce to nie tylko dobry ośrodek akademicki, ale też miejsce, które skupia największych pracodawców w regionie. Dzięki praktykom i programom stażowym, z pomocą Akademickiego Biura Karier UJK, można nawiązać cenne kontakty jeszcze w czasie studiów.

Dla przyszłych lekarzy i pielęgniarek szczególne znaczenie ma natomiast współpraca Collegium Medicum UJK z tak znanymi ośrodkami jak Świętokrzyskie Centrum Onkologii oraz Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.

Czy wiesz, że:

  • Sercem kampusu UJK jest nowoczesna Biblioteka Uniwersytecka, z której książkę można wypożyczyć samodzielnie, a dzięki całodobowej zewnętrznej wrzutni, zwrócić o dowolnej porze.
  • UJK to uczelnia bez barier. System udźwiękowienia przestrzeni, specjalne stanowiska komputerowe dla osób niewidomych i słabowidzących, drukarka brajlowska, mysz sterowana za pomocą ruchów głowy i wypożyczalnia dyktafonów – to tylko niektóre formy pomocy dla studentów z niepełnosprawnościami.
  • UJK stawia na umiędzynarodowienie. W 2012 roku studiowało tu zaledwie 30 studentów z zagranicy. Dziś jest ich ponad 600. W ofercie kształcenia pojawiają się nowe kierunki w języku angielskim, nie tylko dla obcokrajowców.

To m.in. scandinavian studies i data engineering.

  • Ważną dziedziną życia akademickiego UJK jest sport. Aktywni mogą próbować swoich sił w 8 sekcjach sportowych, wśród których największe sukcesy osiągają piłkarze ręczni (I liga) i koszykarze (II liga). Zajęcia i mecze odbywają się w nowoczesnym Centrum Rehabilitacji i Sportu, które dysponuje pełnowymiarową halą z trybunami na 300 miejsc, salą gimnastyki korekcyjnej, pracownią aktywizacji ruchowej i siłownią.
  • UJK ma jedyne w Polsce laboratorium fizyki medycznej, wyposażone w nowoczesny symulator terapii radiacyjnej.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt