MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

25-369 Kielce, ul. Żeromskiego 5
Biuro Rekrutacji:
tel. 41 349 72 24, 41 349 72 27

www.ujk.edu.pl

rekrutacja@ujk.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER Uczelnia
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

UJK – Twój bilet do przyszłości

TO PROPOZYCJA DLA TYCH, KTÓRZY NIE LUBIĄ WIELKICH AGLOMERACJI, ŹLE SIĘ CZUJĄ W TŁUMIE I NIE CHCĄ BYĆ ANONIMOWI. UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO W KIELCACH DAJE SOLIDNE WYKSZTAŁCENIE I SZANSĘ NA SPĘDZENIE CZASU W PRZYJAZNYM OTOCZENIU.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego od lat jest w grupie dziesięciu najbardziej popularnych uczelni w kraju. Wedłu danych MNiSW w rekrutacji na studia na rok akademicki 2018/2019 o jeden indeks na UJK ubiegało się 4,1 kandydatów. Dało to ósme miejsce wśród wszystkich krajowych uczelni i drugie wśród uniwersytetów państwowych.

STUDIA

Wskazywane w zestawieniu resortu nauki najpopularniejsze kierunki studiów to m.in. informatyka, zarządzanie, psychologia, ekonomia, prawo, finanse i rachunkowość oraz pedagogika. Wszystkie znajdują się w ofercie UJK. Kształcimy na poziomie studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich i podyplomowych, prowadzimy szkoły doktorskie. W ostatnich latach nasza oferta wzbogaciła się m.in. o kierunek lekarski, kryminologię stosowaną, wychowanie fizyczne, inżynierię danych i logopedię ogólną. Są także studia w języku angielskim. Z pełną ofertą studiów można zapoznać się na stronie: https://rekrutacja. ujk. edu. pl/

W sercu Polski

Kielce to miasto wyjątkowe, położone pośród niezbyt wysokich, ale za to jednych z najstarszych w Europie gór. Jest tu pięć rezerwatów przyrody, jaskinie, skalne osuwiska i dwa wyciągi narciarskie. Kielce przyciągają bardzo dobrą lokalizacją. Położone są w centralnej Polsce. W dwie godziny można dostać się do Warszawy, Krakowa, Łodzi i Katowic. Ponad połowa kandydatów na UJK pochodzi spoza województwa świętokrzyskiego.

Nowoczesny Kampus

Uniwersytet Jana Kochanowskiego dysponuje atrakcyjną bazą dydaktyczną. Zajęcia odbywają się niedaleko miasteczka akademickiego. Nasz kampus stał się symbolem nowych Kielc XXI wieku. Nowoczesne sale wykładowe i laboratoria dają studentom komfort pracy i nauki, a pracownikom możliwość rozwoju naukowego. Filie UJK znajdują się w Piotrkowie Trybunalskim i Sandomierzu.

Uczelnia z pasją

Kielecki Uniwersytet żyje sportem. Koszykówka, lekkoatletyka, piłka nożna, ręczna i siatkowa – to tylko niektóre propozycje dla aktywnych. Tradycją są obozy narciarskie w Bukowinie Tatrzańskiej. Co roku w maju odbywa się Bieg przez Kampus. Z kolei uzdolnieni muzycznie studenci realizują swoje pasje w Chórze UJK. Jest też coś dla przyszłych dziennikarzy, którzy mogą spróbować swoich sił w Radiu Fraszka.

Uniwersytet dla przedsiębiorczych

Wspieramy ambitnych studentów. Mogą oni rozwijać swoje zainteresowania w ponad 80 kołach naukowych. Ci, którzy już podczas studiów myślą o pracy, chętnie korzystają z oferty Akademickiego Biura Karier. Specjaliści doradzają, jak otworzyć własną firmę, pomagają w znalezieniu stażu lub zatrudnienia i uczą, jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Efekty są widoczne. Około 70 procent naszych absolwentów znajduje pracę od razu po studiach (na podst. systemu ELA monitorującego losy zawodowe absolwentów).

Czy wiesz, że:

  • UJK ma ponad 70 nowocześnie wyposażonych laboratoriów, obserwatorium astronomiczne i planetarium. Powstają nowe budynki. Jeszcze w tym roku zostanie otwarte Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej, gdzie będą kształcić się m.in. przyszli dziennikarze. Na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu trwa budowa Centrum Symulacji Medycznej, w którym studenci będą mogli uczyć się na fantomach naśladujących objawy chorób.
  • Sercem kampusu UJK jest nowoczesna Biblioteka Uniwersytecka, z której książkę można wypożyczyć samodzielnie, a dzięki całodobowej zewnętrznej wrzutni, zwrócić o dowolnej porze.
  • UJK to uczelnia bez barier. System udźwiękowienia przestrzeni, specjalne stanowiska komputerowe dla osób niewidomych i słabowidzących, drukarka brajlowska, mysz sterowana za pomocą ruchów głowy i wypożyczalnia dyktafonów – to tylko niektóre formy pomocy dla studentów z niepełnosprawnościami.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt