MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

02-008 Warszawa, ul. Koszykowa 86
tel. 22 584 45 00, fax 22 584 45 01
Dział Rekrutacji
tel. 22 584 45 90

www.pja.edu.pl

pjatk@pja.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

UCZELNIA NA PJĄTK - Ę

W POLSCE DZIAŁA OK. 400 UCZELNI. JAK SPOŚRÓD NICH WYBRAĆ TĘ WŁAŚCIWĄ, KTÓRA POZWOLI POSZERZYĆ WIEDZĘ, ROZWINĄĆ UMIEJĘTNOŚCI I ZAPEWNI PRACĘ? W PODJĘCIU DECYZJI POMOŻE KRÓTKI PRZEWODNIK PO PJATK.

1. Praktyczne kierunki
Wykładowcy PJATK kładą nacisk na praktykę, zajęcia mają charakter warsztatowy, a prace inżynierskie, licencjackie i magisterskie – projektowy. W ich efekcie powstają aplikacje mobilne, systemy informatyczne do zarządzania, animacje, gry, mappingi czy sesje zdjęciowe. Uczelnia prowadzi studia I i II stopnia na kierunkach: informatyka, grafika, zarządzanie informacją, informatyka społeczna, architektura wnętrz, kulturoznawstwo. Studia na trzech pierwszych kierunkach prowadzone są także po angielsku. Główna siedziba PJATK znajduje się w Warszawie. Uczelnia posiada także wydział zamiejscowy w Gdańsku.

2. Wyspecjalizowana kadra
Na uczelni wykładają praktycy. Organizowane są zajęcia dodatkowe, które pozwalają rozwijać zainteresowania takie jak np. rękodzieło japońskie czy druk 3D. W ciągu roku akademickiego odbywają się warsztaty i pokazy z wykładowcami z uczelni w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech czy innych krajach, a także przedstawicielami studiów artystycznych czy pracowni informatycznych. Wydział Informatyki PJATK posiada kategorię A, jedną z najwyższych ocen przyznawanych przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych za jakość działalności badawczo-rozwojowej. Studia w PJATK to możliwość nauki od najlepszych specjalistów.

3. Unikatowa niepubliczna uczelnia techniczna
Studenci każdego wydziału pracują na najnowszych programach informatycznych udostępnianych bezpłatnie na licencjach. Do dyspozycji studentów są pracownie multimediów, sieci urządzeń mobilnych, druku 3D, studio nagrań, studio realizacji dźwięku, laboratorium fotograficzne czy pracownie malarskie. Uczelnia organizuje także liczne spotkania z naukowcami, artystami, twórcami, przedstawicielami firm komputerowych oraz z pracodawcami z Polski i zagranicy. PJATK jest jedyną niepubliczną uczelnią techniczną w Polsce posiadającą prawo do nadawania stopnia doktora habilitowanego.

4. Wymiana międzynarodowa
Akademia współpracuje z ponad trzydziestoma uczelniami technicznymi i artystycznymi z Europy i Japonii. Studenci mogą odbyć wyjazdy w ramach programu Erasmus+ czy programów wymiany ze szkołami wyższymi w Japonii. Pobyt na zagranicznej uczelni pozwala im wymienić doświadczenia naukowe oraz lepiej poznać obcy język i kulturę.

5. Dobre widoki na przyszłość
Uczelnia zwraca uwagę na dostosowywanie programów kształcenia do oczekiwań rynku pracy. Współpracuje z największymi polskimi i zagranicznymi firmami z branży informatycznej, technologicznej, telekomunikacyjnej, finansowej i medialnej. Pracodawcy nawiązują kontakt już ze studentami II roku studiów. Dane z ogólnopolskiego systemu Ekonomicznych Losów Absolwentów wskazują, że osoby z dyplomem PJATK z informatyki plasują się w wśród najlepiej zarabiających absolwentów.

CZY WIESZ, ŻE...

  • Kandydaci na studia na kierunkach grafika oraz architektura wnętrz mogą zapisać się na kursy przygotowawcze na Wydziale Sztuki Nowych Mediów. Uczelnia prowadzi też kursy przygotowawcze do matury rozszerzonej z matematyki oraz informatyki.
  • Każdy student PJATK może uczyć się języka japońskiego bez dodatkowych opłat. Dla osób, które chcą podszlifować swój angielski przed rozpoczęciem anglojęzycznych studiów, organizowane są wakacyjne kursy angielskiego. Dla obcokrajowców akademia przygotowała kursy z języka polskiego.
  • Za dobre oceny na maturze można otrzymać zniżkę w czesnym. Doceniani są też studenci osiągający najwyższe wyniki w nauce, dla których przygotowany jest program stypendialny.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt