MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Collegium Civitas w Warszawie

00-901 Warszawa, pl. Defilad 1
PKiN, XII piętro, pokój 1210
tel. 22 656 71 89

www.civitas.edu.pl

rekrutacja@civitas.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
 • SUPER UCZELNIA
 • Wydziały i kierunki
 • Profil programu

Magia studiowania

W samym sercu Warszawy, na XII piętrze Pałacu Kultury i Nauki, mieści się Collegium Civitas, nowoczesna uczelnia o ugruntowanej pozycji na rynku edukacyjnym. Co nas wyróżnia? Przede wszystkim praktyczne podejście do kształcenia docenione m.in. przez MNiSW, unikatowe w skali kraju specjalności stworzone we współpracy z pracodawcami oraz wysoki poziom umiędzynarodowienia.

Miejsce, gdzie spełniają się marzenia, a pasja zamienia się w sukces

Collegium Civitas jest uczelnią otwartą na swoich studentów. Wychodzimy naprzeciw potrzebom kandydatów i umożliwiamy im samodzielne konstruowanie toku własnych studiów. Tworzymy przestrzeń do rozwoju studenckich zainteresowań, talentów oraz oferujemy wsparcie w zakresie realizacji marzeń i planów. Jednym z najnowszych, zrealizowanych z sukcesem projektów studenckich jest Radio Pałacc, które powstało w wyniku współpracy studentów kierunku Dziennikarstwo i nowe media Collegium Civitas oraz Romana Kurkiewicza, znanego i cenionego dziennikarza Radia TOK FM. Radio Pałacc, projekt doradczy „K jak Kariera, Karierą w Przyszłość”, konferencje Koła 3D-Diplomacy oraz działalność Akademii Sukcesu Collegium Civitas to tylko wybrane przykłady przedsięwzięć, które powstały dzięki indywidualnej współpracy studentów z wykładowcami w ramach wyjątkowej relacji mistrz – uczeń.

Twoi mistrzowie i mentorzy – eksperci z międzynarodowym doświadczeniem

W Collegium Civitas spotkasz wykładowców posiadających międzynarodowe doświadczenie zdobyte w dyplomacji, renomowanych instytucjach publicznych i administracji, firmach czy mediach. W zależności od wybranej specjalności Twoje zajęcia prowadzą: Jacek Żakowski – publicysta i komentator tygodnika „Polityka”, Joanna Berendt – dziennikarka „New York Timesa”, prof. Krzysztof Zanussi – reżyser filmowy i teatralny, prof. Paweł Dobrowolski – były ambasador w Kanadzie i na Cyprze, pięciokrotny rzecznik prasowy MSZ, dr Krzysztof Liedel – ekspert ds. bezpieczeństwa i zwalczania terroryzmu międzynarodowego, dr Kerry Longhurst – laureatka prestiżowych grantów Jean Monnet i najlepiej oceniany przez studentów, orientalista, archeolog i dyplomata – ambasador Grzegorz Dziemidowicz.

Obszary tematyczne studiów:

 • Zarządzanie i marketing
 • Nowe media i dziennikarstwo
 • Psychologia i coaching
 • Bezpieczeństwo i analiza informacji
 • Socjologia, kultura i sztuka
 • Stosunki międzynarodowe i dyplomacja

Studia w języku polskim, angielskim oraz dwujęzyczne (polsko-angielskie)

Rekrutacja trwa!

Sprawdź szczegóły: www.civitas.edu.pl

Czy wiesz, że...

 • Ministerialne badania ELA 2018 potwierdzają, że nasi absolwenci z łatwością znajdują pracę w interesujących ich branżach.
 • Jesteśmy w czołówce rankingu umiędzynarodowienia – 3 miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce – ranking „Perspektywy” 2018.
 • Kierunki socjologia i stosunki międzynarodowe zajęły 1 miejsce wśród uczelni niepublicznych w Polsce – ranking „Perspektywy” 2018.
 • Na nasze studia przyjeżdżają studenci z ponad 50 krajów świata, także w ramach wymiany akademickiej.
 • Porozumienia z uczelniami: Anglia Ruskin University w Cambridge oraz West Virginia University w Stanach Zjednoczonych otwierają naszym absolwentom drogę do podwójnego dyplomu magisterskiego (polsko – brytyjskiego i polsko – amerykańskiego) oraz szerokie perspektywy zawodowe na rynku międzynarodowym.
 • Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, co pozwala na bezpośredni kontakt z wykładowcami i najwyższy komfort nauki.
 • W Collegium Civitas co roku aktualizujemy naszą ofertę, badając dynamicznie zmieniające się potrzeby pracowników, zmiany zachodzące na rynku pracy oraz nowe trendy technologiczne i rozwojowe.
 • Na uczelnię dotrzesz szybko z każdego miejsca w Warszawie – siedziba w ścisłym centrum (PKiN).

Wydziały i kierunki


Studia doktorskie

Studia podyplomowe:

Kalendarz imprez studenckich


Otrzęsiny

Otrzęsiny to znana już od starożytności forma rytuału przejścia, związana z wkraczaniem w nowy etap życia. I choć większości z nas nadal mogą kojarzyć się z nieprzyjemnymi emocjami, to w obecnej formie są wyłącznie bardzo dobrą zabawą. Otrzęsiny organizowane przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego mają na celu zapoznanie, nieśmiałych i zagubionych w nowej rzeczywistości żaków ze światem studenckiej kultury i studenckich imprez, które są najlepszym remedium na uczelniane troski. W trakcie dwóch październikowych wieczorów na Osiedlu Akademickim Ligota w Katowicach dla studentów występują znani i lubiani artyści (w ubiegłych latach zaszczyciły nas formacje Indios Bravos, Akcent i Feel), organizowane są konkursy, a w akademikach mobilizują się przebierańcy. Z każdym rokiem Otrzęsiny cieszą się coraz większą popularnością wśród nowych członków społeczności akademickiej Uniwersytetu Śląskiego, dla których udział w imprezach jest całkowicie bezpłatny.

Studencki Klub Filmowy

Od listopada ruszają pokazy filmów kultowych, pokazy tematyczne, noce filmowe. Projekt Studencki Klub Filmowy realizowany jest przez Samorząd Studencki UŚ. Tak właśnie nazywają się organizowane raz w miesiącu spotkania, podczas których projekcja obrazu poprzedzona jest wprowadzeniem znawcy tematyki, a zakończona komentarzami i dyskusją zaproszonych gości oraz widzów. Studencki Klub Filmowy jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Łączy możliwość przeżywania emocji w Sali kinowej z szansą podzielenia się własnymi uwagami i spostrzeżeniami oraz wsłuchania się w głos innych widzów. Dodatkową zaletą projekcji w ramach SKF jest możliwość zobaczenia nowego filmu w wersji kinowej w przystępnej cenie 10 zł dla wszystkich. W pokazach uczestniczą nie tylko studenci różnych uczelni, ale także pracownicy naukowi, absolwenci, licealiści i wszyscy zainteresowani. W filmy wprowadzają nas specjaliści różnych dyscyplin, wśród których byli także reżyserzy wykładający w Uniwersytecie Śląskim: profesor Krzysztof Zanussi oraz doktor Magdalena Piekorz.

Laur Studencki

W katowickim kinoteatrze Rialto, od kilku lat studenci Uniwersytetu Śląskiego wyróżniają specjalną nagrodą ważnych dla siebie ludzi i instytucje. Nagroda Lauru Studenckiego, jedynego takiego wyróżnienia w Polsce, to forma podziękowania tym wszystkim, którzy okazali studentom pomoc w organizacji wielu przedsięwzięć. Przyznawana w pięciu kategoriach statuetka jest symbolicznym ukłonem SamorząduS tudenckiego, Kół Naukowych i wszystkich aktywnych studentów Uniwersytetu Śląskiego w kierunku ludzi dobrej woli, bez których nie było by ani dużych, ani małych studenckich imprez. Statuetkę Lauru Studenckiego studenci przyznają w pięciu kategoriach: Organizacja przyjazna studentom, Promotor kultury studenckiej, Wydarzenie Kulturalne roku, Nagroda Honorowa oraz Przyjaciel studenta. W ostatniej kategorii laureata wybierają wszyscy studenci naszej uczelni.
www.laurstudencki.pl

Festiwal Amatorskich Zespołów Artystycznych FAZA

Festiwal Amatorskich Zespołów Artystycznych (w skrócie: FAZA) to organizowany od 2006 roku przegląd formacji muzycznych i kabaretowych cieszący się dużym zainteresowaniem zarówno młodych artystów, jak i fanów dobrej muzyki i zabawy. Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń wybranych zostaje pięć kabaretów i pięć zespołów, które rywalizują o cenne nagrody i możliwość występu na Juwenaliach Śląskich, a zwycięzca zostaje wyłoniony przez profesjonalne jury. By uatrakcyjnić FAZĘ, dwa lata temu przyjęta została nowa formuła – każdy z przeglądów wieńczy występ uznanej i popularnej wśród studentów gwiazdy (do tej pory dla żaków wystąpili: Hurt, Czesław Śpiewa, DNO oraz Kabaret Czesuaf).Festiwal ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu studenckich imprez i odbywa się zawsze w połowie marca w Klubie Straszny Dwór na Osiedlu Akademickim Ligota w Katowicach.
www.fazafestiwal.pl

Festiwal Nauki

5 dni, 5 miast, 150 projektów. Dinozaury w centrum miasta, viagra w płynie, gwoździe przybijane bananem, zjazdy do kopalni, Jarmark Wiedzy… to tylko kilka przykładowych atrakcji kwietniowego Festiwalu Nauki. Festiwal to cykliczna impreza popularnonaukowa integrująca środowisko akademickie wokół nauki i kultury. To czas, w którym prezentujemy naszą działalność i wyniki badań, dyskutujemy z zaproszonymi gośćmi, zachęcamy do studiowania w Uniwersytecie Śląskim, a przy tym świetnie się bawimy. Festiwal to promocja szkolnictwa wyższego w pięciu miastach akademickich Uniwersytetu Śląskiego: Katowicach, Cieszynie, Rybniku, Sosnowcu i Chorzowie. W trakcie dwóch dni festiwalowych na ulicy Bankowej w Katowicach gości miasteczko namiotowe, w którym prezentują się wydziały, koła naukowe, stowarzyszenia, inicjatywy nieformalne, media oraz inne agendy Uniwersytetu. To moment, w którym prezentujemy nasze pasje, osiągnięcia naukowe, wynalazki.
www.festiwalnauki.us.edu.pl

Juwenalia, juwenalia...

Maj to czas cieplejszych podmuchów wiatru, miłosnych uniesień, ale również jedynego w swoim rodzaju święta Studentów - Juwenaliów. Zgodnie z ideą to ostatni dzwonek na huczną zabawę do rana przed krwiożerczą sesją egzaminacyjną. Kto z nas nie marzy o zrelaksowaniu się i odświeżeniu umysłu lub lekkim wysiłku fizycznym w ten wiosenny czas? To wszystko można osiągnąć biorąc czynny udział w imprezach kulturalnych organizowanych na terenie całego miasta Katowice. Nazwa „Juwenalia” pochodzi od łacińskiego słowa „iuvenalis”, co oznacza „igrzyska młodzieńców”, a tradycja święta młodości przetrwała tysiące lat by dotrzeć na Śląsk, gdzie Samorządy Studenckie miejscowych uczelni co roku dbają o jej podtrzymanie. Najważniejszymi wydarzeniami Juwenaliów Śląskich są bezpłatne koncerty plenerowe na Osiedlu Akademickim Ligota oraz Lotnisku Muchowiec oraz Barwny Korowód Studentów kroczący ulicami katowickiego centrum. Ponadto studenci mogą uczestniczyć w Megafajnym Kabaretonie, pokazach filmowych, Grillowaniu z Radiem Egida oraz imprezach klubowych. Co roku swą obecnością zaszczycają nas wspaniali muzycy oraz kabareciarze - w ubiegłych latach wystąpili m.in. Kult, T.Love, Hey, Indios Bravos, Lao Che, Raz Dwa Trzy, Strachy na Lachy, Michael Gray, Vavamuffin, Pogodno, Kabaret Moralnego Niepokoju i Kabaret Łowcy.B.

Bez względu na wszystko, najwspanialsze jest jednak to, że Juwenaliom zawsze towarzyszy niepowtarzalna atmosfera luzu, wolności, szaleństwa i oderwania od rzeczywistości, wyraźnie manifestująca obecność braci studenckiej w regionie.
www.juwenaliaslaskie.pl
www.juwenalia.us.edu.pl

Organizacje studenckie

Samorząd Studentów Uniwersytetu Śląskiego

Samorząd Studentów Uniwersytetu Śląskiego to, mówiąc krótko, każdy ze studentów Uniwersytetu Śląskiego. By głos studencki był słyszalny i by móc wpływać na losy Uczelni, wybierani są reprezentanci – delegaci do organów samorządu, który jest jedynym przedstawicielem społeczności studenckiej UŚ. Przedstawiciele są wybierani w powszechnych wyborach, które odbywają się raz na dwa lata – najbliższe będą w listopadzie 2010 r. Poza Radą Samorządu Studenckiego, przy różnych projektach współpracuje wielu studentów naszego Uniwersytetu, którzy chcą aktywnie kształtować rzeczywistość akademicką. Samorząd reprezentuje studentów we wszystkich ciałach kolegialnych decydujących o losach Uczelni: Senacie, Radach Wydziałów/Instytutów, Kolegiach Elektorów wybierających Rektorów i Dziekanów. W każdym z tych organów studenci stanowią 20%. Poza tym pracują w komisjach senackich, komisjach dyscyplinarnych, zespołach zapewniania jakości kształcenia i innych podobnych gremiach. Współdecydują również i wydają opinie dla władz rektorskich w takich kwestiach, jak podział środków z funduszu pomocy materialnej, remonty akademików i wysokości stypendiów dla studentów. Ponad to Samorząd Studencki samodzielnie dokonuje podziału środków przeznaczonych na działalność studencką pomiędzy koła naukowe i inne uczelniane organizacje studenckie. Ma również istotny wpływ na kształt Regulaminu Studiów, czyli studenckiej „konstytucji” – mogą proponować zmiany i nowe rozwiązania, lub zablokować przeforsowanie niekorzystnych dla studentów rozstrzygnięć. Samorząd wspiera kulturę studencką, realizując szereg projektów, takich jak: Otrzęsiny, Festiwal Nauki, Festiwal Amatorskich Zespołów Artystycznych „FAZA”, Gala Laurów Studenckich, Obóz Adaptacyjny – Campus Akademicki Solina, największe studenckie święto – Juwenalia oraz wiele innych.

Adwokatura Studencka

Uczelniana Adwokatura Studencka Uniwersytetu Śląskiego powstała, by pomagać studentom w kwestiach prawnych dotyczących studiów oraz chronić prawa studenta. Członek Adwokatury Studenckiej zobowiązany jest przyjąć i rozpatrzyć wszystkie wnioski, skargi oraz zażalenia studentów Uniwersytetu Śląskiego – pod warunkiem, iż nie kolidują one ze Statutem lub Regulaminem Studiów. Pomoc prawna udzielana przez członków Adwokatury Studenckiej jest bezpłatna. Członkami adwokatury są studenci Wydziału Prawa i Administracji UŚ. W wykonywaniu swoich zadań Adwokatura współdziała ze wszystkimi właściwymi organami Uczelni. Dyżury odbywają się w terminach określonych na początku roku akademickiego w biurze Samorządu Studenckiego przy ulicy Bankowej 12A. Studenci mogą również kontaktować się z Adwokaturą Studencką drogą mailową.

Koła naukowe

Koła naukowe, artystyczne czy sportowe to organizacje studenckie, które skupiają osoby mające wspólne pasje i zainteresowania. Koła naukowe organizują i uczestniczą w konferencjach o zasięgu lokalnym, regionalnym oraz krajowym. Członkowie kół mogą pogłębiać wiedzę prowadząc badania, wydając publikacje, organizując szkolenia czy też spotkania z wybitnymi ludźmi nauki, kultury, polityki. Na Uniwersytecie Śląskim istnieje ponad 150 kół naukowych, ich pełny spis znajdziecie na stronie www.studenci.us.edu.pl Jeżeli nie ma jeszcze koła odpowiadającego Twoim zainteresowaniom – możesz je stworzyć! Organizacje studenckie mogą ubiegać się o dofinansowanie przedsięwzięć, składając wnioski i kosztorysy projektów w biurze Samorządu Studenckiego. Wzór wniosku jest dostępny na stronie www.studenci.us.edu.pl w Banku pism. Organizacje studenckie w wyznaczonych terminach składają sprawozdania finansowe i merytoryczne ze swojej działalności. Wzór sprawozdania finansowego również znajdziecie w Banku pism.

Chór Uniwersytetu Śląskiego „HARMONIA” w Cieszynie

Chór Uniwersytetu Śląskiego kontynuuje tradycje założonego w 1908 roku w Cieszynie Towarzystwa Śpiewaczego „Harmonia”, które prowadziło działalność artystyczną do roku 1968. Po trzyletniej przerwie odrodziło się jako chór akademicki przy powstałej w roku 1971 Filii Uniwersytetu Śląskiego, a zespół tworzyli studenci kierunku Wychowanie muzyczne. Obecnie członkami chóru są studenci i absolwenci kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Siedzibą „Harmonii” jest cieszyński Instytut Muzyki przy Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Wykształcenie muzyczne chórzystów ma znaczący wpływ na stale utrzymujący się wysoki poziom artystyczny i niezwykle dynamiczny rozwój zespołu. Do sukcesów chóru przyczynili się jednak przede wszystkim znakomici dyrygenci - Władysław Wilczak, Helena Danel-Bobrzyk, Halina Goniewicz-Urbaś, Izabella Zielecka-Panek – prowadząca zespół do dzisiaj. W tym okresie chór zdobył szereg prestiżowych nagród, koncertował podczas festiwali w Polsce i Europie, nagrywał dla radia i telewizji, realizował nagrania płytowe. Jednym z ciekawszych jest montaż słowno-muzyczny Do tych co mają tak za tak, nie za nie, przygotowany wspólnie z Arturem Żmijewskim i beskidzkim folklorystą – Józefem Brodą. Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” w swojej długoletniej działalności koncertował w Austrii, Belgii, Holandii, Luksembergu, Niemczech, Irlandii, Jugosławii, Rosji, Szwajcarii, Czechach, Tajlandii. Występował z wieloma orkiestrami, m.in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Krakowie, orkiestrami filharmonicznymi z Katowic, Krakowa, Zabrza i Białegostoku, Orkiestrą Państwowej Opery w Koszycach i Opery Krakowskiej.
www.harmonia.us.edu.pl

Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”

Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” działa przy Uniwersytecie Śląskim od 1969 roku. Był wielokrotnie nagradzany na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach odbywających się tak w Polsce, jak i za granicą np. w Brazylii, Argentynie, USA, Słowacji, Syrii, Emiratach Arabskich, a ostatnio w Turcji, Szwajcarii, Sycylii. Zespół kultywuje folklor Śląska, Beskidów oraz innych regionów, wykonuje także tańce narodowe. Od lat z powodzeniem jest organizatorem i gospodarzem corocznego Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego, imprezy przyciągającej liczną publiczność w miastach Śląska i Zagłębia. W tym roku zespół „Katowice” otrzymał Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Jeśli lubisz tańczyć i śpiewać, jeśli szukasz nowych przyjaźni i mocnych wrażeń, jeśli jesteś ciekawy świata, dołącz do Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice”. Członkowie SZPiT „Katowice” w ramach zajęć w zespole otrzymują zaliczenie z wychowania fizycznego.

Akademicki Związek Sportowy

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Śląskiego jest organizacją o charakterze rekreacyjno-sportowym, działającą na rzecz wszystkich studentów. Co roku około 2000 osób zapisuje się do naszego Klubu. AZS oferuje zajęcia rekreacyjne w 35 dyscyplinach, a w tym: wszystkie sporty walki; różne formy zajęć tanecznych i rekreacyjnych: salsa, taniec irlandzki, taniec towarzyski, aerobik, step, joga; gry zespołowe; -sporty indywidualne: wspinaczka, tenis ziemny, tenis stołowy, badminton i in.; sporty zimowe: narciarstwo, snowboard. Dla lubiących rywalizację sportową istnieje 5 sekcji wyczynowych. Członkowie AZS startują w Akademickich Mistrzostwach Polski i Śląska. Reprezentując uczelnię można otrzymać stypendium sportowe. Ponadto AZS organizuje obozy i wyjazdy turystyczne (m.in. do Włoch, Francji, Czech i Indii). W roku 2009 wyjechało z nami 260 osób.

Niezależne Zrzeszenie Studentów

NZS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach istnieje od niemal 30 lat. Jest organizacją tworzoną przez młodych ludzi, pełnych pasji, realizujących swoje pomysły i cele. Profil działalności jest bardzo zróżnicowany, zajmuje się wszystkim co dotyczy i interesuje studentów - czyli m.in. organizacją wydarzeń kulturalnych, akcji charytatywnych, konferencji, imprez studenckich. Pracuje w ramach kilku działów: Dział Konferencyjny, Dział Promocji i PR, Dział Akcji Charytatywnych, Dział HR oraz Dział Animacji Kulturalnej. Oprócz tego w naszej organizacji zawsze jest miejsce na spontaniczną działalność i nowatorskie pomysły. Co roku organizuje także Adapciak dla nowych studentów, w którym niektórzy z was z pewnością brali udział. Będąc w NZS ciągle rozwijamy siebie, swoje pasje, umiejętności, a dodatkowo jesteśmy zgraną paczką przyjaciół, która się nawzajem wspiera, motywuje i, co najważniejsze, świetnie razem bawi. Studia to coś więcej niż wykłady, egzaminy i imprezy. To także czas na rozwój osobowości i realizację nawet najbardziej zwariowanych pomysłów. Działanie w organizacji studenckiej to szansa na najbardziej efektywne wykorzystanie czasu nastudiach.

AEGEE

Europejskie Forum Studentów AEGEE jest jedną z największych organizacji studenckich działających w Europie. AEGEE to organizacja, dzięki której możesz rozwijać swoje pasje, podnosić kwalifikacje, nauczyć się jak tworzyć i zarządzać projektami, a także podróżować po całej Europie i zawierać ciekawe i wartościowe znajomości. Naszymi głównymi celami są: promocja zjednoczonej Europy bez uprzedzeń; działalność na rzecz otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa; popieranie demokracji, praw człowieka, tolerancji, współpracy pomiędzy narodami, mobilności oraz edukacji w całej Europie; -umożliwienie młodym ludziom poznanie różnorodnej kultury całego kontynentu. Organizujemy różnego rodzaju szkolenia (najczęściej darmowe), wyjazdy szkoleniowe, wyjazdy wakacyjne, projekty o charakterze kulturalnym, imprezy integracyjne i wiele innych.

Stowarzyszenie Przyjaciół Uniwersytetu

Stowarzyszenie Przyjaciół Uniwersytet Śląskiego to organizacja pozarządowa działająca od 1998 roku w otoczeniu uniwersyteckim w celu wzmocnienia zarówno znaczenia Uczelni, jak i wspierania różnych inicjatyw akademików i studentów. Celami stowarzyszenia są przede wszystkim: promowanie i upowszechnianie osiągnięć naukowych i dydaktycznych, wspieranie organizacji wydarzeń w zakresie sztuki i kultury, współpraca ze środowiskiem biznesu i prowadzenie projektów na rzecz przedsiębiorczości akademickiej. SPUŚ to organizacja działająca w oparciu o przyjaźń i poczucie wspólnoty, bo takie idee przyświecały założycielom stowarzyszenia. :)

Radio Studenckie Egida

Istnieje od 1969 roku, jest jedną z najstarszych rozgłośni akademickich w Polsce i od samego początku było nastawione na kształcenie młodych talentów dziennikarskich. Zawsze sprzyjało temu zaplecze techniczne – siedziba radia z dwoma studiami nagraniowymi, pokojami montażowymi, salą konferencyjną i muzeum znajdującymi się na Osiedlu Akademickim Katowice – Ligota (budynek DS1). Radio Uniwersytetu Śląskiego od zawsze przyciągało ludzi, dla których tworzenie programu jest czymś więcej niż pasją. Dzisiaj możemy się pochwalić tym, że swoje pierwsze kroki stawiali w Egidzie znani ludzie świata kultury i sztuki, m.in. Kamil Durczok, Marek Czyż czy Piotr Baron. Poprzez szkolenia oraz nawiązywanie znajomości z innymi rozgłośniami studenckimi nieustannie ulepszamy jakość naszego programu tak, aby dotrzeć do jak najszerszej grupy studentów. Obecnie oferujemy audycje autorskie o profilu muzycznym (śmiało można powiedzieć, że Egida nie boi się żadnego gatunku muzycznego), publicystycznym (sportowe, filmowe, serwisy informacyjne), a także kulturalnym. Dzięki współpracy z wieloma instytucjami kulturalnymi i innymi możemy codziennie prezentować najciekawsze informacje dotyczące życia studenckiego, rozrywki, ważnych wiadomości uniwersyteckich, a także nagradzać słuchaczy biletami i wejściówkami na wydarzenia artystyczne na terenie Śląska i nie tylko. Można słuchać nas codziennie poprzez stronę internetową www.egida.us.edu.pl, a także poprzez radiowęzeł na Osiedlu Akademickim. Radio Egida jest tworzone przez studentów dla studentów. Bycie dziennikarzem radiowym to ciężka praca, poświęcenie, ale w przypadku Egidy także rozrywka i przyjazny, zgrany zespół.

Collegium Civitas - magia studiowania!

Jak zostać studentem Collegium Civitas?

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz informacje o atrakcyjnych zniżkach dostępne na:
https://www.civitas.edu.pl/pl/rekrutacja/wybierz-studia

Kontakt:

Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
email: rekrutacja@civitas.edu.pl
pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa

Super kierunki

Collegium Civitas
Pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa, (400 m od stacji Metro Centrum)
Dział Rekrutacji, pok. 1210 (XII piętro, PKIN)
Tel. 22 656 71 89, rekrutacja@civitas.edu.pl

Dziennikarstwo i nowe media

Najlepszy w Polsce kierunek praktyczny w ocenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Jakość dziennikarstwa to najważniejsze wyzwanie dla przyszłości mediów. Zależy od niego nie tylko zawodowy sukces każdego naszego absolwenta, ale też przyszłość naszego społeczeństwa i państwa. Rozwój cywilizacyjny, postęp technologiczny oraz silna pozycja mediów społecznościowych sprawiają, że współczesny dziennikarz powinien posiadać takie kompetencje i umiejętności, które umożliwią mu sprawne i rzetelne reagowanie na rzeczywistość. Studia w Collegium Civitas stanowią świetne przygotowanie do pracy w świecie nieustannych i szybkich zmian. Program zajęć został opracowany przez wybitnych specjalistów, znanych dziennikarzy oraz publicystów, wyznaczających najnowsze trendy i standardy dziennikarstwa.

Dlaczego warto studiować Nowe media i dziennikarstwo w Collegium Civitas?

 • Kameralne zajęcia i osobisty Tutor
  Uczelnia zapewnia wysoki komfort studiowania - zajęcia odbywają się w niewielkich, ok 20-to osobowych grupach, dzięki czemu nasi studenci mają pewność, że zawsze otrzymają odpowiedź na nurtujące ich pytania. Dodatkowo, każdy student wybiera z grona pracowników Katedry Dziennikarstwa tutora, który jest jego przewodnikiem w drodze do zawodu i osobistego rozwoju.
 • Praktyczne warsztaty pod okiem profesjonalistów
  W Collegium Civitas stawiamy na praktyczność zajęć. Na studentów czekają rozbudowane warsztaty prasowe, radiowe i telewizyjne, podczas których zdobywają oni wiedzę m. in. z zakresu konstruowania i pisania różnych form tekstów, rejestracji dźwięku i montażu radiowego, przygotowania reportaży i prowadzenia rozmowy radiowej, kompozycji i montażu telewizyjnego, czy redagowania i prowadzenia programów. Uczymy praktycznego wykorzystywania nowych mediów jako źródeł informacji i kanałów dystrybucji opracowywanych materiałów.
 • Bezcenne doświadczenie i przygotowanie do kariery
  Wszyscy studenci kierunku Dziennikarstwo i nowe media mają możliwość wyboru miejsca praktyki (prasa, radio, telewizja, Internet). Realizowane w ramach praktyki zadania często otwierają drogę do przyszłej pracy i dają możliwość nawiązania cennych kontaktów. Absolwenci będą gotowi do podjęcia pracy w redakcjach telewizyjnych (TVN24, POLSAT NEWS, TVP INFO, TVP) i redakcjach radiowych (Polskie Radio, RMF FM, Radio ZET, Radio Kolor, TOK FM). Ich publikacje będą pojawiać się m. in. w dziennikach i tygodnikach opinii: „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Wprost”, „Przekroju”, „Newsweeku”; prasie lifestylowej i modowej; wielu redakcjach internetowych.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt