MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

31-002 Kraków, ul. Kanonicza 25
upjp2.edu.pl
e-mail: rektorat@upjp2.edu.pl
facebook.com/UPJP2
twitter.com/UPJP2
instagram.com/UPJP2

rekrutacja.upjp2.edu.pl

rekrutacja@upjp2.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Nauka to podróż!

NAUKA to podróż do lepszego jutra! Nadaj jej swój KIERUNEK! Jeśli chcesz nas poznać lepiej, dołącz do grup kierunków na naszym fan page’u @UPJP2.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie jest dynamicznie rozwijającą się uczelnią, wywodzącą się z Wydziału Teologicznego UJ (1397 r.).

Uniwersytet tworzy sześć wydziałów: Filozoficzny, Historii i Dziedzictwa Kulturowego, Nauk Społecznych, Teologiczny, Prawa Kanonicznego oraz zamiejscowy: Teologiczny Sekcja w Tarnowie, a także dwie międzyuczelniane jednostki: Międzywydziałowy Instytut Muzyki Kościelnej (prowadzony wspólnie z Akademią Muzyczną w Krakowie) i Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych (we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim).

Obecnie uczelnia prowadzi studia na trzynastu kierunkach: archiwistyka i zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, filozofia, historia, historia sztuki, muzyka kościelna, nauki o rodzinie, ochrona dóbr kultury, pedagogika, praca socjalna, prawo kanoniczne, teologia, turystyka i zarządzanie dziedzictwem.

Od roku akademickiego 2020/2021 utworzone zostaną: nowe kierunki: komunikowanie promocyjno-wizerunkowe, reklama, bran­ding, PR, psychologia, socjologia oraz nowa specjalność filozofia z elementami psychologii na kierunku filozofia.

Naszym studentom oferujemy szerokie możliwości rozwijania ich pasji. Na uczelni działa Telewizja JP2TV, która jest jedyną w Polsce internetową telewizją uniwersytecką produkującą programy dla ogólnopolskich stacji telewizyjnych, głównie TVP1 i TVP3 Kraków. Prowadzone są również internetowe Radio Bonus, tworzone przez młodych adeptów dziennikarstwa oraz odnoszący liczne sukcesy chór Psalmodia. Działa u nas także wiele kół naukowych oraz Duszpasterstwo Akademickie PATMOS. Przywiązujemy dużą wagę do rozwijania naszych kontaktów z zagranicą, m.in. w ramach programu Erasmus. Posiadamy także bogatą ofertę studiów podyplomowych oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Uniwersytet prowadzi unikalne pracowanie: Pracownia Badań i Konserwacji Tkanin Zabytkowych (konserwacjatkanin.pl) oraz Pracownia Inwentaryzacji i Digitalizacji Zabytków (sdm.upjp2.edu.pl).

Uczelnia należy do Międzynarodowej Federacji Uniwersytetów Katolickich (FIUC) i jej sekcji europejskiej (FUCE), Uniwersyteckiej Sieci Europejskich Stolic Kultury (UNEECC), Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP) oraz Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

Współpraca zagraniczna:

  • Uniwersytet w Bochum
  • Katolicki Uniwersytet Pázmány Péter w Budapeszcie
  • Uniwersytet w Grazu
  • Uniwersytet w Preszowie
  • Katolicki Uniwersytet w Rużomberoku
  • Universita Cattolica del Sacro Cuore
  • Facoltà Teologica dell'Italia Centrale

Studia stacjonarne na UPJPII są BEZPŁATNE!

CZY WIESZ, ŻE...

NAUKA TO PODRÓŻ DO LEPSZEGO JUTRA! Studia w sercu Krakowa to dla naszych Studentów niepowtarzalna okazja do kontaktu z kulturą i nauką w jednym z najpiękniejszych miast Polski i Europy. Naukowa wędrówka po ścieżkach DOBRA, PIĘKNA I PRAWDY daje szansę na duchowy i intelektualny rozwój. UPJPII jest dynamicznie rozwijającą się uczelnią, a nasza oferta dydaktyczna jest ciekawą propozycją dla młodych ludzi. Wciąż otwieramy nowe kierunki i specjalności, dostosowane do potrzeb rynku oraz zainteresowań Kandydatów. Budujemy sieć kontaktów z zagranicą. Nasi Studenci odwiedzili wszystkie kraje Europy, a swoje działania naukowe i artystyczne prowadzili na wszystkich kontynentach świata!

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt