MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Śląska

44-100 Gliwice, ul. Akademicka 2A
Centrum Obsługi Studiów
tel. 32 237 17 55

www.rekrutacja.polsl.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • SUPER WYDZIAŁ
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Dołącz do nas!

Politechnika Śląska to jedna z najlepszych uczelni technicznych w kraju, zlokalizowana w sercu przemysłowego obszaru zaawansowanych technologii m.in. z branży IT, samochodowej, biomedycznej oraz w otoczeniu wielu jednostek badawczo-rozwojowych. Znakomita kadra prowadzi tu badania naukowe i dydaktykę na najwyższym poziomie.

Wizytówką gliwickiej uczelni jest nastawienie na innowacyjność. Każdego roku badacze opracowują nowe wynalazki, patenty oraz pionierskie projekty, które znajdują zastosowanie w przemyśle. Przedsięwzięcia często mają charakter interdyscyplinarny, łącząc różne obszary nauk technicznych i ścisłych z konkretnymi potrzebami i oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego. Realnym wsparciem procesu dydaktycznego jest intensywna współpraca z przemysłem, której efektem jest między innymi kształcenie dualne.

W piętnastu jednostkach – trzynastu wydziałach, kolegium i instytucie – prowadzonych jest ponad 50 kierunków studiów i około 200 specjalności, obejmujących cały zakres działalności inżynierskiej a także kształcenie pilotów. Uczelnia kształci ok 19 tys. studentów. Dostępne są studia I stopnia – inżynierskie i licencjackie, II stopnia – magisterskie, III stopnia – doktoranckie, a także podyplomowe, w tym studia MBA z projektu „Dialog”. Politechnika Śląska oferuje również bezpłatne studia w języku angielskim. Na pierwszym roku studiów, na najlepszych absolwentów szkół średnich, czeka program mentorski. Jego zadaniem jest wspieranie potencjału intelektualnego studentów, pomoc w rozwijaniu naukowych pasji oraz przygotowanie do rozpoczęcia pracy.

Najlepsi maturzyści mogą też rozpocząć naukę na wymarzonym kieruneku studiów bez postępowania rekrutacyjnego. Wystarczy wziąć udział w konkursie „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”. Dwuetapowy konkurs organizowany jest w czterech dziedzinach: chemia, fizyka, informatyka i matematyka.

Studia to też czas rozwoju osobistego i naukowego.

Studenci mogą działać w ponad 170 kołach naukowych i 20 stu organizacjach studenckich. Warto wymienić takie koła jak: PolSl Racing, Silesian Greenpower, High Flyers czy Space Project, których członkowie odnoszą liczne sukcesy na arenach ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Bardzo aktywny jest samorząd studencki Politechniki Śląskiej. Najbardziej spektakularną akcją samorządu są corocznie organizowane juwenalia czyli Igry. Stałym punktem wydarzenia jest tradycyjny korowód przebierańców. Na uczelni prężnie działa Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, a w nim Spirala – największy klub studencki w regionie. Na studentów czeka też Ośrodek Radia Studenckiego, telewizji akademickiej TV POLSL oraz Akademicki Klub Krótkofalowców.

Śląska uczelnia jest jedną z najbardziej usportowionych szkół wyższych w kraju. Działa tu prawie 30 sekcji sportowych. Na osiedlu studenckim znajdują się boiska sportowe, a do terenów miasteczka przylegają obiekty Ośrodka Sportu: dwie hale sportowe, korty tenisowe i lodowisko.

Politechnika Śląska to uczelnia wielokampusowa. Główne miasteczko studenckie, znajduje się w Gliwicach i jest jednym z większych w kraju. Znajduje się w nim 11 akademików. Budynki uczelni zlokalizowane są także w Katowicach i Zabrzu.

Jeśli chcesz by budowanie Twojej ścieżki kariery zawodowej było równocześnie satysfakcjonującą przygodą, to studia na Politechnice Śląskiej są dla Ciebie!

Nie zwlekaj, dołącz do nas!

Czy wiesz, że...

  • Na Politechnice Śląskiej pracuje ponad170 kół naukowych oraz 20 organizacji i agend studenckich
  • Na uczelni regularnie organizowane są targi pracy, szkolenia i warsztaty, oraz konkursy promujące przedsiębiorczość. Działa tu 30 sekcji sportowych, m.in. koszykówka, siatkówka, sporty sztuk walki, curling, kolarstwo górskie, tenis stołowy
  • Uczelnia ma do dyspozycji trzynaście akademików. Jedenaście z nich znajduje się w Gliwicach, pozostałe w Katowicach i Zabrzu.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt