MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Wrocławski

50-137 Wrocław, pl. Uniwersytecki 1
tel. 71 375 22 37, 71 343 01 43

www.rekrutacja.uni.wroc.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Wybierz swoją przyszłość

Wybierając studia na Uniwersytecie Wrocławskim, stawiasz na światową jakość kształcenia. Jesteśmy jednym z zaledwie dziesięciu ośrodków akademickich w Polsce, które znalazły się w gronie finalistów konkursu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.

Status laureata programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” jest dla nas podwójnym sukcesem. Z jednej strony uzyskaliśmy obiektywne potwierdzenie wysokiego poziomu prowadzonych przez naszych naukowców badań. Z drugiej otrzymaliśmy wyraźny sygnał od specjalistów w zakresie zarządzania systemem nauki i szkolnictwa wyższego w Europie: cel, jaki obraliśmy w kontekście własnego rozwoju – a chcemy rywalizować z najlepszymi ośrodkami akademickimi na świecie – jest nie tylko ambitny, ale przede wszystkim możliwy do osiągnięcia już w najbliższych latach.

Pragniemy podążać w tym kierunku razem z Wami. Stawiamy na lepszą przyszłość, a tym samym – na Was. Próbujemy Was zachęcić, przekonać, zaprosić do siebie, bo jako uczelnia z 300-letnią tradycją doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że to młodość zawsze jest głównym motorem napędowym zmian. Nie musicie wierzyć nam na słowo. W każdej chwili możecie powiedzieć: „sprawdzam!”.

W najbliższych latach zamierzamy wspólnie z Wami przekształcić Uniwersytet Wrocławski. Miano jednej z najlepszych uczelni w kraju pragniemy zastąpić marką docenianą pod każdą szerokością geograficzną. Kto lepiej od Was – podróżujących, znających obce języki, mających przyjaciół w wielu krajach – wie, że w XXI wieku nie można i nie warto zamykać się w klatkach wyznaczanych granicami? Młody człowiek, by osiągnąć sukces, musi myśleć globalnie. Żeby nie pogubić się wśród szans na rozwój w najlepszym – dostosowanym do własnych potrzeb – wydaniu, potrzebuje jedynie podpowiedzi i kierunkowskazów. A my możemy zapewnić je Wam już na starcie Waszego dorosłego życia.

Naszymi priorytetami są: silna międzynarodowa pozycja naukowa, większe znaczenie młodych badaczy, partnerstwa strategiczne z najlepszymi uczelniami Europy. Chcemy poświęcać Wam całą naszą uwagę – także we własnym interesie – dlatego stawiamy na edukację spersonalizowaną, tutoring na studiach magisterskich i zdobywanie wiedzy także pod skrzydłami naszych sprawdzonych partnerów za granicą. Nie ukrywamy, że zależy nam na współpracy z najbardziej aktywnymi studentami. Dlatego będziemy Was wspierać nie tylko dostępem do najnowszych zdobyczy światowej nauki, praktyczną wiedzą i bogatym doświadczeniem, ale także finansowo, za pomocą specjalnie przebudowanego w tym celu systemu stypendialnego.

Jeśli mieszkacie za daleko, spotkajcie się z nami w internecie. Testujcie nasze zaplecze naukowe. Weryfikujcie informacje z ulotek promocyjnych. Zadawajcie pytania naszym studentom, absolwentom, pracownikom. Tylko tak można świadomie podjąć decyzję i zaplanować swoją przyszłość. My się nie obrazimy. Wy na swojej dociekliwości możecie tylko zyskać.

Czy wiesz, że:

  • Jesteśmy jedną z najstarszych uczelni Europy Środkowej. Nasza uczelnia powstała w 1702 roku. Uniwersytet miał wówczas dwa wydziały: teologii katolickiej i filozofii
  • Architektura gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego, wzbogacona wyjątkowym rzeźbiarskim i malarskim wystrojem, należy do najcenniejszych zabytków barokowych w Europie Środkowej
  • W ostatnim roku zrealizowaliśmy ponad 430 projektów badawczych, zagranicznych i krajowych
  • Studiuje u nas 1400 cudzoziemców. Jako jedyni w Polsce należymy do International Students Exchange Program (ISEP). Ze studentami z zagranicy muzykujemy w International Students Orchestra i gramy w piłkę nożną FC International UWrQ

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt