MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

53-345 Wrocław, ul. Komandorska 118/120
tel. 71 368 09 82
fax 71 367 27 78

www.ue.wroc.pl

rekrutacja@ue.wroc.pl

  • Opis
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

O uczelni

Oferta edukacyjna 

Jedenaście kierunków studiów w języku polskim i cztery w języku angielskim pozwolą znaleźć coś dla siebie nawet najbardziej wymagającym kandydatom. Program studiów I i II stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość Bachelor / Master Studies in Finance otwiera absolwentom szerokie możliwości kariery międzynarodowej w finansach. Zainteresowani gospodarką globalną mogą wybrać program Bachelor / Master in International Business. Dla pasjonatów informatyki uruchomiliśmy unikatowy kierunek Informatyka w biznesie, prowadzony również w wersji anglojęzycznej – Business Informatics. W najnowszej ofercie programów oferowanych również w języku angielskim znalazło się Zarządzanie – Bachelor of Businesss  Management. O najwyższej jakości edukacji na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu świadczy szeroko zakrojona współpraca uczelni z organizacjami międzynarodowymi oraz akredytacje prestiżowych instytucji branżowych – ACCA, CFA, EPAS, CIMA i CEEMAN.

Życie studenckie

Na uczelni działa ponad siedemdziesiąt organizacji studenckich i naukowych, dających ogromne możliwości rozwijania pasji naukowych, a także pozwalających na zdobycie doświadczenia w realizacji dużych projektów. Samorząd Studentów UEW co roku organizuje kilkadziesiąt akcji aktywizujących społeczność akademicką i miejską, m.in. Ekonomalia, na których bawi się kilkanaście tysięcy osób czy Bal Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Inne organizacje studenckie, takiej jak: AIESEC, NZS, ZSP, Wiggor, także realizują działania związane z aktywnym, uczelnianym, międzyuczelnianym i międzynarodowym życiem studenckim. Sztandarowymi przykładami  jest aktywność Klubu Podróżników BIT i jej Auto Stop Race – pierwsza taka i jednocześnie największa w Polsce inicjatywa poznawania różnych regionów Europy oraz działalność Informacji Kulturalno-Sportowej Studentów – IKSS z jej projektem Wrocławski Bieg Akademicki.

Rocznie w ramach programu Erasmus z naszej uczelni wyjeżdża na semestralne kursy do innych uczelni Europy ponad stu, a przyjeżdża do nas ponad trzystu studentów, głównie z krajów południowej Europy. Na uczelni aktywnie działa też kilkadziesiąt kół naukowych nie tylko umożliwiających realizację ambicji naukowych, ale także zdobywanie wysokich lokat w mistrzostwach świata w najbardziej prestiżowym konkursie dla studentów kierunków finansów CFA Research Challenge.

Perspektywy na przyszłość

Absolwenci UEW są poszukiwanymi na rynku pracy specjalistami. Badania pokazują, że po ukończeniu naszej uczelni zarobki wynoszą średnio 5,5 tys. zł miesięcznie. Aż 76% osób znalazło pracę do trzech miesięcy od ukończenia naszego Uniwersytetu, a 75% ma pracę związaną z kierunkiem studiów. Według portalu Linkedin.com obszary zawodowe, którymi zajmują się absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, to m.in. finanse, sprzedaż, operacje biznesowe, księgowość, technologie informatyczne, zarządzanie projektami i programami, własna działalność, marketing, HR, doradztwo, inżynieria, badania, administracja, media i komunikacja, zapewnienie jakości, rozwój przedsiębiorstwa.

Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości wspiera ciekawe inicjatywy oraz studenckie start-upy. W 2018 roku rozpoczęliśmy przebudowę jednego z budynków pod potrzeby tej inicjatywy. Dzięki temu już wkrótce  otworzy się dla naszych studentów całkowicie nowa możliwość kompleksowego działania w obrębie przedsiębiorczości, z nowoczesnymi pomieszczeniami, technologiami IT, ze wsparciem zewnętrznych instytucji finansowych oraz profesjonalną obsługą naszych pracowników. W ten sposób powołany zostanie do życia najnowocześniejszy ośrodek akademickiego wsparcia we Wrocławiu.

Biuro Karier UEW  dba o to, by studenci i absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu korzystali z ofert potencjalnych pracodawców, którym zależy na doborze pracowników o wysokich możliwościach i aspiracjach. Pośredniczy w kontakcie między pracodawcami a studentami i absolwentami, oferując wsparcie w procesie rekrutacji. 

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. W praktyce – najlepsi!

Uczelnia w liczbach
Rok założenia: 1946
Studenci ogółem: 10700
– w tym na studiach stacjonarnych: 6100
Studenci cudzoziemcy: 418 (bez  Erasmusa)
Nauczyciele akademiccy: 591

Władze uczelni w kadencji 2016-2020:

  • prof. Andrzej Kaleta – Rektor
  • prof. Jerzy Niemczyk – Prorektor ds. nauki
  • prof. Edmund Cibis – Prorektor ds. dydaktyki
  • prof. Bogusława Drelich-Skulska – Prorektor ds. współpracy z zagranicą
  • prof. Bartłomiej Nita – Prorektor ds. finansów i rozwoju

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt