MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Koszalińska

ul. Śniadeckich 2, 75-453 Koszalin
tel. 94 347 85 00, fax 94 342 59 63

www.tu.koszalin.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Politechnika Koszalińska miejsce twórczych zmian

Każdy z nas szuka własnej ścieżki rozwoju. Istniejąca od ponad 50 lat Politechnika Koszalińska ułatwia jej znalezienie i rozwój zawodowy. Kierując się dwoma hasłami: „Student jest najważniejszy” i „Zmieniamy się dla Ciebie”, uczelnia kształci generację kolejnej rewolucji przemysłowej, ludzi ery multimedialnej, twórczych i świadomych, że wiedza to wartość, a nauka potęguje możliwości.

– U nas wszystko dzieje się z myślą o przyszłości – podkreśla prof. Tadeusz Bohdal, rektor Politechniki Koszalińskiej. – Wspieramy i realizujemy projekty naukowe i badawcze, które także służą naszym studentom.

Uczelnia stawia na rozwój, nowe kierunki kształcenia, jeszcze silniej odpowiadające potrzebom rynku pracy. – Wypracowaliśmy kapitał w postaci naszych absolwentów – wyjaśnia rektor, który sam – podobnie jak dwoje z trójki prorektorów – ukończył Politechnikę Koszalińską.

– W życiu społeczności miasta i regionu nie ma wydarzenia, w którym nie byliby widoczni studenci lub absolwenci uczelni. Inicjują działania, chcą mieć wpływ na przyszłość Koszalina, są aktywni w przestrzeni publicznej.

Politechnika dzisiaj to jedna z największych instytucji regionu, której udało się jednak utrzymać wszystkie walory przytulnej i przyjaznej szkoły wyższej, położonej przy trasie ze Szczecina do Gdańska, pośród jezior, lasów, wzniesień, blisko morza. Politechnika Koszalińska zachowuje dwa prymaty – pozostaje jedyną publiczną uczelnią techniczną na Pomorzu Środkowym i jedyną politechniką w województwie zachodniopomorskim. Ceniona przez pracodawców i menadżerów, nowe kierunki kształcenia tworzy w oparciu o współpracę z firmami, najczęściej potentatami branż, co absolwentom ułatwia znalezienie pracy i rozwój.

Studenci mają do dyspozycji trzy kampusy i osiedle akademickie w Koszalinie oraz obiekty dydaktyczne i noclegowe w Szczecinku, gdzie znajduje się filia uczelni. Żacy uczą się na kierunkach technicznych, ekonomicznych, artystycznych i humanistycznych. Zdobywają stopnie: licencjata, inżyniera, magistra i magistra inżyniera oraz doktora. – Uczelnia jest przyjazna dla wszystkich – tłumaczy prof. Tomasz Królikowski, prorektor do spraw studenckich. – U nas panuje rodzinna atmosfera.Jesteśmy nastawieni na indywidualny rozwój studenta. Wykładowcy są dostępni, otwarci i dbają o dobre relacje z młodymi ludźmi, z których część pozostaje na trzecim stopniu kształcenia, a więc zamierza doktoryzować się, a być może pozostać na uczelni w innej roli.

Środowisko studenckie, reprezentowane przez Parlament Studentów Politechniki Koszalińskiej oraz samorządy studenckie wydziałów i instytutu, wyróżnia się aktywnością. Studenci organizują imprezy cykliczne i okolicznościowe, angażują się w akcje edukacyjne i charytatywne, uczestniczą w wydarzeniach adresowanych do społeczności lokalnej, działają w kołach naukowych i organizacjach studenckich, ćwiczą w uczelnianych sekcjach sportowych, śpiewają w chórze.

Politechnika Koszalińska to obszar szans i możliwości, z których warto skorzystać. Zaproszenie na studia adresowane jest do wszystkich kandydatów, a rekrutacja zajmuje tylko kilka minut.

CZY WIESZ, ŻE...

  • Politechnika Koszalińska to: kształcenie, badania naukowe, spotkania, wydarzenia i źródło zmian.
  • Uczelnia uczyniła najwięcej dla rozwoju miasta i regionu, ale przede wszystkim wykształciła 55 tysięcy specjalistów.
  • Ponad 90 proc. z nich znajduje pracę w pierwszych dwóch latach po zakończeniu nauki.
  • Absolwenci zasilają najważniejsze dziedziny przemysłu, wspierają rozwój firm zagranicznych, dołączają do kierowniczej kadry, tworzą firmy zatrudniające kolejnych absolwentów.
  • Każdego roku z oferty politechniki korzysta 2.000 nowych studentów.
  • Mury uczelni opuszczają inżynierowie, humaniści, ekonomiści i artyści.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt