MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

10-719 Olsztyn, ul. M. Oczapowskiego 2
tel. 89 523 49 13, fax 89 523 44 56

www.uwm.edu.pl

rekrutacja@uwm.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
 • SUPER UCZELNIA
 • SUPER WYDZIAŁ
 • Wydziały i kierunki
 • Profil programu

UWM - studia w dobrym klimacie!

Ile uczelni w Polsce może zaoferować aż 74 kierunki studiów? Gdzie na zajęciach z wychowania fizycznego możesz pływać kajakiem albo rowerem wodnym? Gdzie jest takie miasteczko studenckie, w którym wprost z akademika możesz wyjść na plażę nad jeziorem? To wszystko znajdziesz w Kortowie – kampusie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tu naprawdę studiuje się w dobrym klimacie.

Kortowo jest wizytówką UWM. To najpiękniejszy kampus akademicki w Polsce. Zajmuje 230 hektarów i leży wśród zieleni, nad 2 jeziorami. Najstarsza część Kortowa objęta jest nadzorem konserwatora zabytków i pamięta schyłek XIX w. W pieczołowicie odnowionych starych murach mieszczą się obecnie nowoczesne laboratoria i sale wykładowe. Nowe Kortowo to m.in. Biblioteka Uniwersytecka, Centrum Nauk Humanistycznych z aulą teatralną, Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe – miejsce koncertów i wystaw oraz nowoczesne Centrum Akwakultury i Inżynierii Ekologicznej z unikatową hodowlą roślin energetycznych na dachu.

W kortowskim kampusie studenci mają wszystko, czego potrzebują do nauki, rozwijania pasji oraz wypoczynku. UWM to prężny ośrodek kulturalny. Akademickie Centrum Kultury to kilkanaście klubów i agend. Każdy znajdzie coś dla siebie. Kluby zrzeszają m.in. pasjonatów fantastyki, nurkowania, fotografii, łucznictwa, żeglarstwa, tańca, pieszych wędrówek, aktorstwa, lotnictwa, sportów ekstremalnych i wielu, wielu innych. Miłośnicy sportów mogą aktywnie spędzać czas na pływali, kortach tenisowych, siłowni, boisk oraz na plaży kortowskiej.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oferuje 74 atrakcyjne kierunki ze wszystkich obszarów nauk: od przyrodniczych, humanistycznych i społecznych, poprzez techniczne i ścisłe oraz medycynę, sztukę i teologię. Nowością na UWM jest kształcenie dualne: kształcenie na uczelni oraz bezpośrednio w firmie, z dużym udziałem płatnych praktyk zawodowych. Praca dyplomowa będzie przygotowywana w firmie i ma zawierać rozwiązania do wykorzystania w praktyce. Na tak wykształconego specjalistę będzie czekać praca.

Uniwersytecka Akademia Biznesu uczy studentów przedsiębiorczości, zarządzania zespołami pracowniczymi i umiejętności komercyjnego wykorzystania wiedzy. Jest wzorowana na wiodących placówkach skandynawskich. Zrywa z tradycyjnym podziałem zajęć zastępując je warsztatami, spotkaniami z ludźmi biznesu, rozwiązywaniem problemów rynkowych i tworzeniem własnego modelu biznesu.

Szczegóły na: www.rekrutacja.uwm.edu.pl

Czy wiesz, że...

 • UWM uzyskał certyfikat „Dobra Uczelnia – Dobra Praca”, za tworzenie dobrych perspektyw zawodowych.
 • Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej dwukrotnie przyznał Uniwersytetowi tytuł „Uczelni przyjaznej studentom”.
 • Kortowo – kampus uniwersytecki otrzymał nagrodę specjalną miesięcznika „National Geographic Traveler” w plebiscycie „7 nowych cudów Polski”.
 • Olsztyńskie juwenalia „Kortowiada” to największa tego typu impreza w Polsce. Odwiedza ją ponad 100 tys. osób. „Kortowiada” została uznana za najlepsze juwenalia w Polsce i ma swój hymn nagrany przez zespół ENEJ.
 • Campus uniwersytecki wyposażony jest w sieć bezprzewodowych punktów dostępu do Internetu, a Uczelnia ma swoje profile w popularnych serwisach społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram czy Twitter.
 • W ramach programu Erasmus+ studenci i pracownicy UWM mogą wyjechać do ponad 200 uczelni wyższych w Europie.
 • 9 osób zostało uhonorowanych przez UWM tytułem doktora honoris causa. Wśród nich znaleźli się m.in. Jerzy Buzek, Stanisław Dziwisz, Władysław Bartoszewski, Jerzy Skolimowski czy Hans-Gert Pöttering.
 • W ofercie kształcenia UWM znajdują się programy kształcenia w językach obcych, m.in. na kierunkach: lekarskim, weterynaria, biologia, geodezja i kartografia, inżynieria środowiska, politologia, ochrona środowiska, informatyka, matematyka, technologia żywności i żywienie człowieka oraz rybactwo.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt