MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

10-719 Olsztyn, ul. M. Oczapowskiego 2
tel. 89 523 49 13, fax 89 523 44 56

www.uwm.edu.pl

rekrutacja@uwm.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
 • SUPER UCZELNIA
 • SUPER WYDZIAŁ
 • Wydziały i kierunki
 • Profil programu

Wystartuj w życie z dobrej pozycji!

NAJWIĘKSZA UCZELNIA W PÓŁNOCNO-WSCHODNIEJ POLSCE

Szukasz studiów, po których nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem pracy? A może pociąga cię świat biznesu i chcesz założyć własną firmę lub pracować na stanowiskach kierowniczych zarządzając ludźmi?

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oferuje 79 atrakcyjnych kierunków ze wszystkich obszarów nauk: od przyrodniczych, humanistycznych i społecznych, poprzez techniczne i ścisłe oraz medycynę, sztukę i teologię. Nowością jest kształcenie dualne. Model ten zakłada kształcenie na uczelni oraz bezpośrednio w firmie, z dużym udziałem płatnych praktyk zawodowych. Praca dyplomowa będzie przygotowywana w firmie i ma zawierać rozwiązania do wykorzystania w praktyce. UWM ze współpracującymi z Uczelnią przedsiębiorstwami realizuje kształcenie dualne kierunkach: technologia żywności i żywienie człowieka, inżynieria przetwórstwa żywności, zarządzanie i inżynieria produkcji, mechanika i budowa maszyn, ekonomia oraz zootechnika.

W Uniwersytecie działa pierwsza w Polsce Akademia Biznesu. Akademia jest wzorowana na wiodących placówkach skandynawskich, które najlepiej łączą naukę ze środowiskiem biznesu. Zrywa z tradycyjnym podziałem zajęć zastępując je warsztatami, spotkaniami z ludźmi biznesu, rozwiązywaniem problemów rynkowych i tworzeniem własnego modelu biznesu. Jednym ze sposobów uczenia się w niej jest np. gra symulacyjna związana z własną firmą.

Wizytówką UWM jest Kortowo – najpiękniejszy kampus akademicki w Polsce. Zajmuje 230 hektarów i leży wśród zieleni, nad 2 jeziorami. Najstarsza część Kortowa objęta jest nadzorem konserwatora zabytków i pamięta schyłek XIX w. Nowe Kortowo to m.in. Biblioteka Uniwersytecka, Centrum Nauk Humanistycznych z aulą teatralną, Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe – miejsce koncertów i wystaw oraz ultranowoczesne Centrum Akwakultury i Inżynierii Ekologicznej z unikatową hodowlą roślin energetycznych na dachu.

W kortowskim kampusie studenci mają wszystko, czego potrzebują do nauki, rozwijania pasji oraz wypoczynku. UWM to prężny ośrodek kulturalny. Akademickie Centrum Kultury to kilkanaście klubów i agend. Każdy znajdzie coś dla siebie. Kluby zrzeszają m.in. pasjonatów fantastyki, nurkowania, fotografii, łucznictwa, żeglarstwa, tańca, pieszych wędrówek, aktorstwa, lotnictwa, sportów ekstremalnych i wielu, wielu innych. Miłośnicy sportów mogą aktywnie spędzać czas na pływali, kortach tenisowych, siłowni, boisk oraz na plaży kortowskiej korzystając z wypożyczalni sprzętu wodnego.

Szczegóły na stronie: www.rekrutacja.uwm.edu.pl

Czy wiesz, że...

 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie to 15 wydziałów, Szkoła Zdrowia Publicznego oraz Filia w Ełku – oferujących 79 kierunków studiów i kształcących prawie 20000 studentów.
 • UWM uzyskał certyfikat „Dobra Uczelnia – Dobra Praca”, za tworzenie dobrych perspektyw zawodowych.
 • Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej dwukrotnie przyznał Uniwersytetowi tytuł „Uczelni przyjaznej studentom”.
 • Kortowo – kampus uniwersytecki otrzymał nagrodę specjalną miesięcznika „National Geographic Traveler” w plebiscycie „7 nowych cudów Polski”.
 • Olsztyńskie juwenalia „Kortowiada” to największa tego typu impreza w Polsce. Odwiedza ją ponad 100 tys. osób. „Kortowiada” została uznana za najlepsze juwenalia w Polsce i ma swój hymn nagrany przez zespół ENEJ.
 • Campus uniwersytecki wyposażony jest w sieć bezprzewodowych punktów dostępu do Internetu, a Uczelnia ma swoje profile w popularnych serwisach społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter.
 • W ramach programu Erasmus+ studenci i pracownicy UWM mogą wyjechać do ponad 380 uczelni wyższych w Europie.
 • 39 osób zostało uhonorowanych przez UWM tytułem doktora honoris causa. Wśród nich znaleźli się m.in. Jerzy Buzek, Stanisław Dziwisz, Władysław Bartoszewski, Jerzy Skolimowski czy Hans-Gert Pöttering.
 • W ofercie kształcenia UWM znajdują się programy kształcenia w językach obcych, m.in. na kierunkach: lekarskim, weterynaria, geodezja i kartografia, inżynieria środowiska, politologia, ochrona środowiska, informatyka, matematyka oraz rybactwo.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt