MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Gdańska

80-233 Gdańsk, ul. G. Narutowicza 11/12
Informacja o rekrutacji
tel. 58 348 67 00

www.pg.edu.pl

rekrutacja@pg.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Zmieniaj świat razem z nami!

Masz pomysł, który może zmienić świat? Zrealizuj go na Politechnice Gdańskiej. Zacznij już w trakcie studiów! To na PG powstają wynalazki, które są wykorzystywane w Polsce i na świecie. Wynalazki dla ludzi.

Politechnika Gdańska od lat realizuje ważne projekty badawcze: Cyber Oko, czyli system komunikacji za pomocą oczu, Ostemax 70 Comfort – ekologiczny i tani lek na osteoporozę, biodegradowalne tworzywo – alternatywa dla wszechobecnego plastiku, diamentowy czujnik do wykrywania grypy, hydrożele chitozanowe ChitoVelum PRO uznane za Polski Produkt Przyszłości 2019 czy systemy głębinowe „Głuptak” i „Morświn” wykorzystywane podczas morskich misji NATO – to tylko niektóre z nich.

Ty także marzysz o karierze naukowej? Politechnika Gdańska już od studiów zapewni ci dostęp do eksperckiej wiedzy, nowoczesnych technologii i infrastruktury.

ProtoLab – prototypownia 24/h

Na terenie kampusu działa m.in. ProtoLab, czyli pierwsza na Pomorzu całodobowa prototypownia, wyposażona w nowoczesne urządzenia do testowania rozwiązań z branży technologii informacyjno-komunikacyjnych ICT, gdzie młodzi inżynierowie znajdują rozwiązania swoich pomysłów i koncepcji. To także miejsce, w którym możesz poznać przyszłych członków swojego zespołu projektowego.

Najlepsze koło naukowe Pomorza

Własne projekty będziesz mógł rozwijać także w jednym z kół naukowych działających na uczelni, które mają na swoim koncie wiele imponujących osiągnięć. Koła PG (KOMBO i SimLE) dwukrotnie z rzędu zdobyły statuetkę Czerwonej Róży, prestiżową nagrodę przyznawaną od ponad pół wieku dla najlepszych studentów i kół naukowych na Pomorzu.

Kosmiczne eksperymenty studentów

O rozwiązaniach, nad którymi pracowali studenci Politechniki Gdańskiej głośno jest zresztą także na świecie! Członkowie zespołu projektu HEDGEHOG wraz z Europejską Agencją Kosmiczną wysłali niedawno swój eksperyment w przestrzeń kosmiczną. Na pokładzie rakiety znalazł się m.in. nowatorski czujnik strumienia ciepła, nagrodzony w konkursie organizowanym przez Urząd Patentowy RP. Urządzenie zostało w czerwcu opatentowane, a eksperyment zaowocował publikacją w prestiżowym czasopiśmie naukowym.

Oferta studiów

Kandydaci na studia stacjonarne pierwszego stopnia mogą wybierać spośród 34 kierunków studiów, w tym 4 kierunków międzywydziałowych, 2 kierunków międzyuczelnianych, a także 5 kierunków i specjalności w języku angielskim.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt