MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Łódzka

90-924 Łódź, Żeromskiego 116
tel. 42 631 29 74
fax 42 631 24 90

 

www.p.lodz.pl

rekrutacja@info.p.lodz.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Potęguj możliwości

Studia czy praca – na Politechnice Łódzkiej nie musisz wybierać! Firmy zaproszą Cię do współpracy, zdobędziesz wiedzę i doświadczenie, dzięki którym staniesz się poszukiwanym pracownikiem, gdy ukończysz studia. W dodatku rozwiniesz swoje pasje, nie tylko naukowe!

Udany wybór ścieżki zawodowej to sztuka dostosowania własnych pasji do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Decydując się na studia w Politechnice Łódzkiej, masz pewność, że program studiów będzie uwzględniał oczekiwania przyszłych pracodawców. Politechnika Łódzka odpowiada na współczesne wyzwania i aktualne trendy na rynku pracy, pozostając w ścisłej współpracy z czołowymi firmami w regionie.

ZNAJDŹ CIEKAWĄ PRACĘ
Politechnika Łódzka stale dostosowuje programy studiów do zapotrzebowania pracodawców, uruchamia nowe kierunki studiów i tworzy innowacyjne specjalizacje. Oferujemy aż 60 kierunków kształcenia, z czego 20 w języku angielskim i jeden w języku francuskim. Nasi studenci, wykorzystując wiedzę z nauk technicznych oraz wysokie kompetencje kadry, współtworzą innowacyjne technologie, które na co dzień poprawiają jakość życia. Wybierając naszą uczelnię, możesz mieć pewność, że zdobędziesz zawód poszukiwany na rynku pracy.

ZBIERAJ DOŚWIADCZENIE W FIRMACH
Współpraca uczelni z biznesem jest obecnie podstawą rozwoju gospodarki wielu państw. Politechnika Łódzka dba o łączenie edukacji z praktyką gospodarczą i utrzymuje bezpośredni kontakt z firmami, dla których kształci przyszłych pracowników. Na przykład na wniosek przemysłu na Wydziale Chemicznym zostały utworzone kierunki analityka chemiczna oraz chemia budowlana – kierunek międzyuczelniany, realizowany razem z AGH w Krakowie i Politechniką Gdańską. Z kolei na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej studenci prezentują swoje projekty przed firmami, które w odpowiedzi oferują różne formy współpracy i rozwoju osobistego, praktyki, staże, możliwość współpracy, a także zatrudnienie. Dzięki temu nasi absolwenci są poszukiwanymi i chętnie zatrudnianymi pracownikami w Polsce i za granicą.

STUDIUJ W ŚRODOWISKU MIĘDZYNARODOWYM
Tak różnorodnej oferty kształcenia w językach obcych nie ma żadna inna uczelnia w Polsce! Już od ponad 25 lat w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) prowadzimy studia w języku angielskim i francuskim, obecnie na 12 kierunkach pierwszego i 5 kierunkach drugiego stopnia. Studenci mają możliwość wyjazdu do jednej z ponad 400 uczelni zagranicznych w ramach umów międzynarodowych, a także zdobycia podwójnego dyplomu – Politechniki Łódzkiej i wybranej uczelni zagranicznej.

UCZ SIĘ W SPOSÓB INNOWACYJNY
Budowanie ścieżki zawodowej z Politechniką Łódzką to także inspirująca podróż w świat nauki. Flipped education, czyli kształcenie odwrócone, problem based learning, tutoring, case teaching czy blended learning – to tylko niektóre metody nauczania wykorzystywane podczas zajęć. Umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów studenci większości kierunków zyskują obowiązkowo, pod okiem ekspertów w specjalistycznej pracowni design thinking – DT4U.

Czy wiesz, że...

  • Co roku studenci Politechniki Łódzkiej zdobywają większość stypendiów przyznawanych w programie stypendialnym Młodzi w Łodzi, realizowanym przez Urząd Miasta Łodzi. To unikatowy w skali kraju program stypendialny, w którego skład wchodzą fundowane przez pracodawców stypendia na kierunkach, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez łódzkich pracodawców.
  • Na Politechnice Łódzkiej stypendium rektora możesz otrzymywać już od pierwszego roku studiów. W ten sposób wyróżniamy najzdolniejszych studentów, którzy mają na swoim koncie sukcesy w olimpiadach przedmiotowych lub sportowych.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt