MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Łódzka

90-924 Łódź, Żeromskiego 116
tel. 42 631 29 74
fax 42 631 24 90

www.p.lodz.pl

rekrutacja@info.p.lodz.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Potęguj możliwości

Chcesz mieć pewność, że wiedza i umiejętności, które zdobędziesz, przyniosą Ci satysfakcjonującą pracę? Masz wiele pasji i nie chcesz z nich rezygnować? Politechnika Łódzka rozwinie Twoje naturalne predyspozycje, a jednocześnie zadba o Twoją atrakcyjność na rynku pracy. Z nami możesz naprawdę spotęgować swoje możliwości!

Niełatwy wybór ścieżki zawodowej to sztuka dostosowania własnych pasji do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Decydując się na studia w Politechnice Łódzkiej, masz pewność, że program studiów będzie uwzględniał oczekiwania przyszłych pracodawców. Budowanie ścieżki zawodowej z Politechniką Łódzką to radość odkrywania tajemnic nauki i technologii z wykorzystaniem nowoczesnych metod pracy, pod okiem uznanych specjalistów. Oto cztery zasady potęgowania własnych możliwości z Politechniką Łódzką.

Po pierwsze WYSOKA SPECJALIZACJA

Politechnika Łódzka oferuje szeroki wachlarz kierunków studiów, uwzględniających dynamicznie zmieniający się rynek pracy. Systematycznie wzbogacamy ofertę o nowe kierunki studiów, a także wąsko sprofilowane specjalizacje. Umożliwiamy zdobycie poszukiwanych na rynku pracy kompetencji oraz wykształcenie umiejętności, potrzebnych w pracy w międzynarodowym środowisku, takich jak kreatywność, współpraca w grupie czy zarządzanie czasem.

Po drugie STUDIA MIĘDZYNARODOWE

Tak różnorodnej oferty kształcenia w językach obcych nie ma żadna inna uczelnia w Polsce!

Już od 25 lat w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) prowadzimy studia w językach: angielskim i francuskim, obecnie na 13 kierunkach pierwszego i 6 kierunkach drugiego stopnia. Studenci mają możliwość zdobycia podwójnych dyplomów, a obowiązkowy semestr na uczelni zagranicznej daje im przewagę w poszukiwaniu wymarzonej pracy.

Po trzecie INNOWACYJNE METODY KSZTAŁCENIA

Budowanie ścieżki zawodowej z Politechniką Łódzką to inspirująca podróż w świat nauki.

Wykorzystujemy nowoczesne metody i techniki zdobywania wiedzy, m.in. problem based learning czy metody e-learning. Pomagamy zgłębić tajniki kreatywnego myślenia. Na PŁ funkcjonuje DT4U – pracownia design thinking, w której osoby z różnych wydziałów i kierunków współpracują nad inżynierskimi projektami łączącymi wiele, na pozór odległych dziedzin.

Po czwarte WŁASNE PASJE

Nasi studenci przygotowują projekty badawcze i tworzą własne wynalazki. Na PŁ działa

85 kół naukowych. Na przykład studenci z grupy IRON WARRIORS, której członkami są pasjonaci z Koła Miłośników Motoryzacji, stworzyli bolid Eco Arrow, którym na 1 litrze paliwa przejechali 837 km i tym samym ustanowili rekord Polski. Studenci z grupy GUST PROJECT na Wydziale Mechanicznym wykonali „Czarną perłę” – betonowy kajak, którym zajęli 2. miejsce w podczas BetonKanoRace 2019.

Wśród naszych studentów znajdują się zawodnicy wielu dyscyplin, reprezentanci Polski na międzynarodowych zawodach oraz olimpijczycy. Sport jest nieodłącznym elementem wykształcenia, dlatego na PŁ można trenować aż 38 różnych dyscyplin. Dysponujemy profesjonalnym zapleczem sportowym. W 2017 roku oddaliśmy do użytku Zatokę Sportu, największy w regionie obiekt sportowy. W 2022 roku będziemy gospodarzem europejskich igrzysk studenckich – EUSA GAMES.

Czy wiesz, że...

  • PŁ otrzymała najwyższą dotację od MNiSW – sto milionów złotych, które przeznaczamy na budowę nowego gmachu Wydziału Chemicznego oraz centrum konferencyjnego.
  • Szczególnie polecamy przyszłym inżynierom cykl Wiedzą co mówią, w którym pokazujemy nieco inne podejście do zagadnień naukowych – filmy są dostępne w serwisach internetowych PŁ oraz w mediach społecznościowych.
  • PŁ to miejsce, w którym stawiamy na różnorodność zainteresowań. W ramach akcji Potęguj możliwości prezentujemy wywiady i filmy o studentach, którzy mają ciekawe i niecodzienne pasje.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt