MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

85-796 Bydgoszcz, Al. prof. S. Kaliskiego 7
tel. 52 374 94 11, fax 52 374 9327

www.utp.edu.pl

rdd@utp.edu.pl

  • Opis
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

O uczelni

#ŚwiatPotrzebujeInżynierów – my ich kształcimy!

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy (UTP) wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi. Oferta dydaktyczna uczelni to ponad 30 kierunków studiów inżynierskich zapewniających atrakcyjny i poszukiwany na rynku pracy zawód. Potwierdzają to losy naszych absolwentów, którzy znakomicie radzą sobie na rynku pracy i zajmują wysokie stanowiska w firmach i w instytucjach. W wielu branżach należą również do grupy najlepiej zarabiających.

UTP jako jedyna uczelnia w województwie kujawsko-pomorskim integruje nauki techniczne, przyrodnicze, rolnicze, ekonomiczne i artystyczne dając przyszłym studentom szeroki wybór możliwości zdobywania wiedzy. Uwzględniając potrzeby gospodarki i w porozumieniu z firmami z otoczenia gospodarczego uczelni uruchamiamy nowe kierunki studiów.

Stawiamy na praktyczny wymiar studiów, dlatego nasi studenci odbywają staże w renomowanych dużych przedsiębiorstwach a także w małych lokalnych firmach co integruje uczelnię ze środowiskiem lokalnym i w obszarze województwa czy kraju. Studenci aktywnie  uczestniczą w badaniach zdobywając nagrody i wyróżnienia np. za prace dyplomowe. Współpracujemy z wieloma uczelniami i ośrodkami badawczymi niemal na całym świecie, dzięki czemu obserwujemy najnowsze tendencje w nauce i technologii i wdrażamy je w procesie kształcenia modyfikując programy studiów.

Wykwalifikowana kadra, nowoczesne laboratoria i szeroki program stypendialny pomagają spełniać marzenia naszych studentów. Przyszłych inżynierów. Swoje pasje studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego mogą rozwijać w ponad 70 kołach naukowych, organizacjach, klubach studenckich czy kwartalniku akademickim – Format 2.0.

Naszym studentom dajemy wszystkie niezbędne narzędzia, by mogli odpowiedzieć na potrzeby świata, nauki i gospodarki.

#DołączDoTeamUTP

 

 

 

Uczelnia w liczbach
Rok założenia: 1951

Liczba studentów ogółem – 6090
- w tym liczba kobiet – 2509
- w tym liczba cudzoziemców – 50
- w tym studenci stacjonarni – 4354
Nauczyciele akademiccy: 569
Uprawnienia habilitacyjne: 3
Uprawnienia doktorskie: 7

 

 

Władze Uczelni w kadencji 2020-2024:

  • prof. dr hab. inż. Marek Adamski – rektor

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt