MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W górach, na plaży, w autobusie czy na spacerze – dzięki nowej aplikacji stworzonej przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach studenci uczelni mogą przygotowywać się do egzaminów mając do dyspozycji tylko smartfon.

„Młodzi ludzie nie znają życia bez komputerów, Internetu i telefonów komórkowych. To nowe narzędzia skutecznego dotarcia do tej licznej grupy potencjalnych odbiorców usług edukacyjnych – tłumaczy pomysł stworzenia aplikacji  Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki - żeby z niej korzystać nie trzeba być studentem SUM – jako uniwersytet chcemy dzielić się naszą wiedzą i zachęcić młodzież do samodzielnego rozwijania pasji w obszarze przedmiotów okołomedycznych – dodaje.

Aplikacja MedicLearn jest dostępna w Google Play – wystarczy ją pobrać i zainstalować, a otrzyma się dostęp do tysięcy pytań. Obecnie zawiera bazę 5680  pytań (wciąż przybywają kolejne) z ponad 60 przedmiotów, takich jak anatomia, fizjologia, biochemia, alergologia ortodoncja czy radiologia.   Każdy użytkownik sam może  decydować  jak często chce być pytany i z jak wielu przedmiotów. Postępy w nauce można śledzić na bieżąco sprawdzając statystyki.

„Aplikacja to taki wirtualny wykładowca - tłumaczy Marcin Chabior – kierownik Centrum Informatyki i Informatyzacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – wyobraźmy sobie, że niezależnie od tego gdzie jesteśmy i co robimy stoi obok nas i co jakiś czas odpytuje nas z przedmiotu, do zdawania którego się przygotowujemy. Pyta nas co godzinę, co dwie... pyta nas tak często jak tylko się z nim na to umówimy”.

Kolejną nowością, przygotowaną z myślą o studentach SUM są testy elektroniczne.  Wszystko w przejrzystej formie, wygodnie i bezpiecznie. Każdy student SUM może zalogować się do systemu egzaminacyjnego za pomocą danych z uczelnianej poczty elektronicznej. Jeżeli wykładowca przygotował egzamin bądź kolokwium w Systemie Obsługi Testów i Egzaminów, wówczas student  z łatwością znajdzie go na liście dostępnych i przystąpi do zaliczenia. Gdzie? W dowolnej pracowni komputerowej SUM lub z wykorzystaniem uczelnianych tabletów.

A co z czasem oczekiwania na sprawdzenie testu egzaminacyjnego?

„ No cóż, tutaj zostało jeszcze co nieco do zrobienia. Obecnie system każe studentowi czekać na wynik ok. dwóch sekund ale postaramy się wprowadzić niezbędne modyfikacje by skrócić ten czas do  sekundy” – żartuje Rafał Wachelka, który odpowiada za wdrożenie mobilnych rozwiązań w SUM.

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt