MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

artykuł sponsorowany

Z badań dotyczących cyfrowych umiejętności młodych ludzi wynika, że za kilkanaście lat 65 proc. dzisiejszych uczniów będzie wykonywało zawody, które obecnie nie są jeszcze znane. Wszystkie bazować będą na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, wśród których wiodące będą umiejętności programowania oraz obsługa ultrawydajnych komputerów. Shape the Future, czyli cyfrowy kształt edukacji według Microsoft, to program, dający uczniom i nauczycielom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, które będę mogli wykorzystać w zawodach przyszłości.

Shape the Future, czyli szkoła przyszłości

Celem programu Microsoft Shape the Future jest dotarcie do każdego dziecka i nauczyciela z nowym rozwiązaniem technologicznym, które usprawni zarówno naukę, jak i rozwój osobisty każdego ucznia. W ramach Shape the Future - przedszkola, oddziały i punkty przedszkolne, zespoły wychowania przedszkolnego, szkoły podstawowe, licea ogólnokształcące, technika, zasadniczne szkoły zawodowe i szkoły policealne - mogą kupować od partnerów Microsoft urządzenia z oprogramowaniem Windows 10 Pro Academic w obniżonych cenach. Jedynym warunkiem jest wyrażenie chęci zakupu przez szkołę w ramach programu Shape the Future.

„Kompetencje cyfrowe to podstawa w cyfrowym świecie, w którym uczniowie, po zakończonej edukacji, podejmą pracę. Często w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Programy Microsoft skierowane do edukacji, takie jak między innymi Shape the Future, mają na celu zapobieganie wykluczeniu dzieci i młodzieży z rzeczywistości cyfrowej, która obejmuje każdy obszar naszego życia. Dostęp do najnowszych technologii w szkole, pod okiem nauczyciela jako przewodnika, daje dzieciom możliwość budowania kompetencji, które są swego rodzaju polisą ubezpieczeniową na przyszłość.” – przyznaje Cecylia Szymańska – Dyrektor Edukacji w polskim oddziale Microsoft.

Microsoft udostępnia swoją technologię w najbardziej innowacyjnych komputerach i urządzeniach zasilanych oprogramowaniem Windows. Microsoft i producenci urządzeń działają wspólnie udostępniając korzystną ofertę dla edukacji w obszarze najnowszych rozwiązań technologicznych.

„Acer for Education to przede wszystkim kompleksowe rozwiązanie, na które skłądają się urządzenia oraz oprogramowanie Windows Shape The Future. Dzięki temu szkoły dostają wszystko co jest potrzebne, aby rozwijać nowoczesną edukację. Kompletna linia produktów wspiera proces uczenia się na każdym etapie, umożliwiając poznawanie wszystkich przedmiotów, w każdej sytuacji, nawet poza salą klasową. Nasze propozycje sprzętowe obejmują tablety, urządzenia 2w1, notebooki, komputery stacjonarne, monitory i projektory” mówi Konrad Wierzchowski, Key Account Manager w Acer.

Pełną wiedzę na temat programu Shape the Future można znaleźć na stronach

Bezpłatny pakiet Office365 A1 dla Edukacji

Usługa Microsoft Office 365 to dedykowany uczniom i nauczycielom zestaw nowoczesnych narzędzi do komunikacji i współpracy w chmurze, dostępnych w dowolnym miejscu i czasie, z dowolnego urządzenia. Office 365 usprawnia pracę szkoły w każdym obszarze działań, m.in. współpracy pomiędzy dyrekcją a pracownikami, czy w prowadzeniu zajęć z zastosowaniem innowacyjnych metod nauczania, podnosząc przez to kompetencje cyfrowe uczniów i nauczycieli.

Z Office 365 dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy administracyjni oraz uczniowie będą mogli korzystać, między innymi z:

  • aplikacji Office Online, m.in. Word Online, Excel Online, PowerPoint Online,
  • szkolnej poczty e-mail,
  • wirtualnego dysku OneDrive o pojemności 5TB dla każdego do przechowywania i dzielenia się plikami,
  • aplikacji edukacyjnych, m.in. Sway do tworzenia multimedialnych prezentacji, Forms do tworzenia testów i quizów, Microsoft Teams do nowoczesnej pracy w zespołach, OneNote Class Notebook do tworzenia notesów zajęć.

„Dla mnie, technologia zmieniła sposób kształcenia o 180 stopni. Usprawniona wielozadaniowość i łączenie treści dzięki równoczesnej obsłudze wielu aplikacji, pełna kompatybilność urządzeń, sprzętu oraz aplikacji, a w rezultacie oszczędność czasu i łatwiejsze konfigurowanie poszczególnych komputerów. I przede wszystkim praca w chmurze. To wszystko daje ogromny komfort w nauczaniu młodych ludzi - mówi Roma Laskowska, nauczycielka informatyki, Microsoft Innovative Educator Expert, I Liceum Ogólnokształcące w Legnicy.

Więcej o usłudze Office 365 dla szkół znajduje się pod poniższym linkiem https://www.microsoft.com/pl-pl/education/products/office/default.aspx 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt