MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Zainteresowanie okołoświątecznymi wyjazdami wzrosło o 20 proc. Polacy chętnie spędzają święta na Kubie, Dominikanie, Tajlandii. Skąd na to pieniądze? Sylwester za granicą staje się coraz modniejszy. Najwięcej wydają na niego osoby po 30 roku życia. Sprzedaż wyjazdów okołoświątecznych wzrosła o 20 proc. Dlaczego Polacy nie korzystają z ofert świątecznego wypoczynku w kraju?

artykuł sponsorowany

W okresie świątecznym jest wzrost zainteresowania wyjazdami zagranicznymi nawet o 20 proc. Polacy chętnie stawiają na Kubę, Dominikanę czy Tajlandię. Koszt sylwestrowego wyjazdu może wynieść nas nawet o 1 000 zł więcej niż poza okołoświątecznym sezonem. Przyjmuje się, że święta spędzone poza domem, ale w kraju, będą nas kosztowały tyle samo, co zagranicą. Skąd wziąć na to wszystko pieniądze?

20 proc. wzrost sprzedaży wyjazdów okołoświątecznych

Boże Narodzenie jest czasem odpoczynku. Nie da się ukryć, że coraz częściej w tym okresie wyjeżdżamy, aby znaleźć się z dala od długich kolejek do kas i odłożyć na chwilę komputer. Fakty te potwierdzają biura podróży, które w okresie okołoświątecznym odnotowują 20 proc. wzrost sprzedaży zorganizowanych wyjazdów. Co istotne, osoby decydujące się na spędzenie świąt poza domem, coraz częściej zostają w wybranym przez siebie miejscu także na czas Sylwestra i Nowego Roku. Koszt tygodniowego pobytu z dala od miejsca zamieszkania oscyluje wokół kwoty 1 500 zł. Bywa, że cena takiego wyjazdu sięga nawet 2 000 zł i nie uwzględnia ona wyżywienia czy dodatkowych atrakcji. Polacy coraz częściej szukają atrakcyjnych ofert wycieczek w specjalnych wyszukiwarkach, np. Click&Go. Klienci serwisu mogą sami zadecydować o wielu aspektach wyjazdu. „Dostrzegliśmy, że aktualnie Klient ma znacznie większe potrzeby niż kiedyś. Nasza świadomość i mobilność znacząco wzrosła. To Klient chce decydować o wszystkim i właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć mu taką możliwość w Cilck&Go . Dzięki tworzeniu oferty w czasie rzeczywistym nie ma potrzeby utrzymywania tzw. pokoi gwarancyjnych ani czarterowania samolotów. Nie korzystamy też z pośredników w postaci agencji turystycznych, a nasze wyjazdy turystyczne oparte są o rejsowe loty. Dodatkowo wykorzystując niskie taryfy lotnicze dostępne w okresie wczesnej rezerwacji, jesteśmy w stanie zaoferować naszym Klientom bardzo konkurencyjne ceny. Ponadto dajemy klientowi pełną swobodę w doborze długości swojego pobytu od 1 do nawet 90 dni. Wszystkie usługi takie jak przelot, zakwaterowanie, transfer, ubezpieczenie oferujemy jako jeden pakiet, dzięki czemu Klient może za pomocą 2 kliknięć dodać np. ubezpieczenie od rezygnacji. Czego nie mógłby, zrobić kupując usługi oddzielnie” - komentuje Michał Głowa, Country Manager w Click&Go Polska.

30-latkowie wydają na Sylwestra najwięcej

Okazuje się, że wysokość zarobków oraz wiek mają znaczący wpływ na to, ile rzeczywiście wydamy podczas świątecznych czy sylwestrowych szaleństw. Przyjmuje się, że najmniej wydają osoby starsze. Zabawa sylwestrowa będzie kosztowała ich ok. 100 zł. Nieco więcej wydadzą osoby do 30 roku życia. Koszt witania nowego roku może sięgnąć 250 zł. 30-latkowie podczas Sylwestra wydają gotówkę najśmielej. 500 zł to kwota, jaką średnio przeznaczają oni na spędzenie tej jednej nocy w sprzyjających zabawie warunkach. Być może ma to związek z tym, że są ustatkowani i sprawnie zarządzają swoim kapitałem. Istnieje również szansa, że odważniej sięgają po szybki zastrzyk gotówki w postaci pożyczki. Na tę warto zdecydować się korzystając z porównywarki Loando.pl.

2 3000 zł za święta na Gran Canarii

Już dawno urlop przestał być kojarzony z czasem letnim. Ludzie śmiało decydują się na wyjazdy w okresie zimowym nie tylko dlatego, że poza sezonem jest mniej turystów, ale także dlatego, że ceny wyjazdów są atrakcyjniejsze i cały wyjazd sfinansujemy z szybkiej pożyczki wziętej np. w VIA SMS. Pamiętajmy jednak, że ceny wyjazdów w okresie świąt znacząco rosną. Cena za nocleg dla dwóch osób sięga nawet 400 zł. Jako, że Polacy wolą udać się zagranicę wybierając Kubę, Tajlandię czy Dominikanę, w okresie świąt do tradycyjnej ceny powinni doliczyć ok. 1 000 zł. Nie należy się jednak martwić, ponieważ wielu pożyczkodawców na ten gorący czas przygotowało specjalne świąteczne oferty. “Jak co roku dostrzegamy rosnący popyt na pożyczki w okresie przedświątecznym i sylwestrowym. Zapytaliśmy naszych Klientów o ich potrzeby w okresie noworocznym. Znacząca większość oczekuje produktu o dłuższym okresie spłaty. Postanowiliśmy przedstawić taką ofertę naszym stałym Klientom. W okresie od 10.12 do 31.12 wprowadzamy pożyczkę z terminem spłaty aż do 45 dni. Grudzień to czas zwiększonych wydatków, dłuższy okres kredytowania zapewni komfort i pozwoli na spokojne rozpoczęcie nowego roku. Dodatkowo w tym okresie każdy z naszych Klientów, który otrzyma pożyczkę w VIASMS.pl zostanie obdarowany kodem rabatowym o wartości 300 zł do wykorzystania u partnera naszej akcji w firmie Click&Go” - dodaje Grzegorz Dziencioł, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w VIASMS.pl

Problem z oszczędzaniem. Skąd pieniądze na Sylwestra?

Liczne badania pokazują, że Polacy mają problem z oszczędzaniem. Trudność sprawia im odłożenie nawet najmniejszej kwoty każdego miesiąca. Według danych pozyskanych z badania przeprowadzonego na zlecenie banku BGZ BNP Paribas jesienią 2017 roku, tylko nieliczni rzeczywiście odkładają pełną kwotę, tj. 100 zł, 300 zł czy 500 zł. Okazuje się, że mimo braku odpowiedniej ilości oszczędności, decydujemy się na huczne szaleństwa sylwestrowe. Sięgamy po internetowe pożyczki, z których pieniądze możemy mieć na koncie nawet w kilkanaście minut bez wychodzenia z domu.

Zainteresowanie pożyczkami rośnie

Rynek pożyczkowy w okresie świątecznym czy noworocznym przeżywa wzrost aktywności. Każdego roku konsumenci rynku zaciągają coraz więcej kredytów czy pożyczek. Eksperci pozyczkaportal.pl szacują, że w tym roku zainteresowanie pożyczkami w grudniu 2018 roku wzrośnie o około 16 procent. Oznacza to, że oferty kierowane do odbiorców są czytelne, atrakcyjne, a oni sami coraz rozważniej i odpowiedzialnej podchodzą do pożyczania pieniędzy. „Niestety, Polacy wciąż mają problem z oszczędzaniem. Warto wdrożyć w swoje życie dobre praktyki finansowe, zwłaszcza w okresie przedświątecznym i Sylwestrem, dzięki temu nie odczujemy tych wydatków w naszym budżecie. Nawet jeśli nie uda nam się odłożyć pełnej kwoty, którą chcemy przeznaczyć na sylwestrowy wyjazd czy imprezę, warto mieć, choć część oszczędności, które odciążą nasz budżet” - komentuje Tymon Zastrzeżyński, Co-founder& CEO w Grupie LOANDO (właściciel pozyczkaportal.pl, loando.pl). Sięganie po dodatkowe pieniądze sprawi, że nasze święta upłyną pod znakiem uśmiechu i zadowolenia. Pamiętajmy jednak, aby czar nie prysł, a na naszym koncie nie zostało zadłużenie, którego nie będziemy w stanie spłacić. Wybierajmy rozsądnie i zaszczepmy w sobie nawyk oszczędzania. To pomoże nam w przyszłości wybrać wyjazd świąteczny, o którym marzymy. Tymon Zastrzeżyński, Co-founder&CEO w Grupie LOANDO (właściciel pozyczkaportal.pl, loando.pl) twierdzi, że warto zaszczepić w sobie nawyk oszczędzania: „Z roku na rok Polacy coraz chętniej i zdecydowanie częściej sięgają po takie rozwiązania jak pożyczki. Jeśli rzeczywiście nie mamy żadnych oszczędności, pożyczka okazuje się być bardzo wygodnym rozwiązaniem, o ile potrafimy pożyczać rozsądnie, z głową. W zeszłym roku w okresie świątecznym odnotowaliśmy wzmożone zainteresowanie oraz ruch, średnio o 16 proc. większy niż w pozostałych okresach roku. Prognozujemy, iż w tym roku zainteresowanie pożyczkami w okresie sylwestrowym osiągnie podobny poziom” - dodaje Tymon Zastrzeżyński.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt