MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Dyrektorzy i uczniowie najlepszych szkół z województwa pomorskiego zostali nagrodzeni podczas gali Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników, która odbyła się 7 lutego na Politechnice Gdańskiej. Zwycięzcom gratulowało grono znakomitych gości: pomorskich parlamentarzystów z wicemarszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem, przedstawicieli środowiska akademickiego, władz samorządowych, dyrektor OKE w Gdańsku, liczni reprezentanci otoczenia gospodarczego PG.

- To pierwszy Pomorski Ranking Liceów i Techników na Politechnice Gdańskiej i mam nadzieję, że stanie się on naszą nową tradycją – powiedział prof. dr hab. inż. Jacek Namieśnik, rektor PG , witając gości. W pięknej auli Politechniki Gdańskiej było radośnie i uroczyście: chór uczelni wykonał Hymn Politechniki Gdańskiej i Gaudeamus, a wręczeniu dyplomów trzem najlepszym liceom i technikom towarzyszyły fanfary.

- Serdecznie gratuluję tym z państwa, których szkoły okazały się najlepsze w tegorocznej edycji Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników. Nie ma wątpliwości, że podobnie jak inne zestawienia przygotowywane przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” będzie on dla uczniów, ich rodziców i opiekunów oraz nauczycieli drogowskazem pokazującym ścieżkę dalszej edukacji, a w przyszłości kariery. Jednocześnie mam nadzieję, że wy, drodzy uczniowie, podążając za tym drogowskazem już wkrótce traficie na Politechnikę Gdańską – powiedział prof. Namieśnik.

Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, zaprezentował zasady Rankingu i złożył gratulacje zarówno najlepszym pomorskim szkołom, jak i Politechnice Gdańskiej, która od lat konsekwentnie pnie się w rankingach i zyskuje międzynarodową renomę dzięki swoim unikalnym badaniom naukowym.

Dyrektorzy najlepszych pomorskich liceów i techników otrzymali dyplomy i nagrody.

Chciałbym szczególnie podziękować Politechnice Gdańskiej nie tylko dlatego, że największa liczba absolwentów gdyńskiej „Trójki”  kieruje swoje kroki na tę szacowną uczelnię, ale również dlatego, że śledzę losy absolwentów i widzę, jak wiele osiągnęli – powiedział dyrektor Wiesław Kosakowski, przywołując znane nazwiska „wspólnych” absolwentów III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni i PG.

Małgorzata Oberzig, dyrektor Technikum Informatycznego im. Macieja Płażyńskiego z Pucka odbierając nagrodę dla najlepszego technikum, także podziękowała władzom Politechniki Gdańskiej za współpracę - w 2016 r. PG oraz Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni objęły patronat nad tą szkołą.

Organizatorami wydarzenia byli Politechnika Gdańska, Rada Rektorów Województwa Pomorskiego i Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”.

fot. Krzysztof Krzempek/Politechnika Gdańska

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt