MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

6 lutego 2019 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej nagrodzone zostały najlepsze licea i technika w Śląskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Szczególnym powodem dumy śląskich władz edukacyjnych i ich społecznego otoczenia jest niezwykły sukces szkół technicznych w tegorocznej edycji rankingu: aż 14 techników śląskich znalazło się wśród 100. najlepszych szkół technicznych w kraju, z czego aż 11. – w pierwszej pięćdziesiątce!

Warto przeanalizować odrębnie wyniki współzawodnictwa na podstronach śląskiego rankingu: sprawdź, jak wypadły technika a jak licea regionu.

Niezwykłe zainteresowanie licznie zgromadzonej publiczności: uczniów, dyrektorów i nauczycieli nagradzanych szkół, a także towarzyszących im prezydentów miast, posłów i senatorów z Górnego Śląska pokazuje znaczenie, jakie przywiązuje region do jakości edukacji. Znaczący dla poziomu tutejszych szkół jest także patronat nad wydarzeniem, który Gospodarz Gali, Politechnika Śląska, uzyskał od Asseco Data Systems; sukces powstaje w edukacji śląskiej także dzięki współpracy szkół i uczelni z firmami nowych technologii, z biznesem.

Podczas Maturzyści uczestniczący w wydarzeniu poznali bogatą ofertę dydaktyczną uczelni przedstawioną przez prof. Arkadiusza Mężyka, rektora PŚl oraz programy wspierające studentów i młodych pasjonatów nauki, które omówił prof. Tomasz Trawiński, prorektor uczelni. Merytoryczną część spotkania w Gliwicach zamknął wykład na temat cyberbezpieczeństwa - największego wyzwania współczesnego świata IT, wygłoszony przez Andrzeja Dopierałę, prezesa Asseco Data Systems.

Perspektywy, pomysłodawca i organizator Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników, zaprezentowały metodologię dorocznego badania jakości szkół maturalnych. Sandra Wiktorko, Hi-Tech Education Project Manager w Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy,” zaprezentowała projekty adresowane do maturzystek i przyszłych studentek zainteresowanych dziedzinami z obszaru STEM, zaprosiła także uczennice ze Śląska do udziału w akcji Dziewczyny na Politechniki!

Gliwicka Gala była świętem dopełnionym imponującym pokazem laserowym Fenix Art oraz występem Erith. Byliśmy wszyscy pod wrażeniem! Do zobaczenia za rok!

M.R.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt