MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wprowadziła do oferty na filologii angielskiej specjalność tłumaczeniową z językiem chińskim. Studenci anglistyki będą też wyjeżdżać do Państwa Środka na profesjonalne, intensywne kursy językowe.

WSIiZ jako pierwsza uczelnia w regionie i jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła taką specjalność. To kolejna prekursorska inicjatywa WSIiZ we współpracy polsko-chińskiej. Dla studentów to niepowtarzalna szansa zdobycia umiejętności biegłego władania 3 językami (angielskim, niemieckim lub rosyjskim i chińskim). Patronat nad specjalnością objął Ashan Normal University, jedna z 6 chińskich uczelni, z którymi nawiązała współpracę WSIiZ. Zajęcia językowe na specjalności poprowadzą lektorzy z Chin.

To pozytywny efekt ostatniej wizyty w tym uniwersytecie – wyjaśnia prof. Andrzej Szelc, prorektor ds. współpracy z zagranicą WSIiZ. – W ramach współpracy stwarzamy też studentom filologii angielskiej inną bardzo interesującą możliwość. W Ashan Normal University będą mogli odbywać roczne lub półroczne intensywne kursy języka chińskiego.

Kurs będzie odbywać się 6 dni w tygodniu, po 6 godzin dziennie. Studenci będą uczyć się w profesjonalnym Centrum Nauczania Języka Chińskiego dla Obcokrajowców. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani fachowcy od dydaktyki nauczania języka chińskiego dla obcokrajowców.

Oferta jest bardzo atrakcyjna. Studenci będą odbywać kurs za darmo. Nie będą też pokrywać kosztów zakwaterowania i wyżywienia – zdradza szczegóły Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ. Udział w kursie zostanie potwierdzony dyplomem. Uczestnicy będą też mogli dodatkowo uzyskać państwowy chiński certyfikat językowy potwierdzający znajomość chińskiego na określonym poziomie.

WSIiZ planuje kolejne inicjatywy w ramach rozwijającej się dynamicznie współpracy polsko-chińskiej. Uczelnia zamierza m.in. utworzyć Klasę Konfucjusza, w której profesjonalni lektorzy będą uczyć dzieci i młodzież języka chińskiego. Będzie też rozwijać wymianę studencką z partnerskimi uczelniami. W tym roku akademickim studia w WSIiZ rozpoczęło 5 studentek z Chin.

*Na zdjęciu powyżej prof. Yang Hongyan, dziekan w Anshan Normal University w Chinach ze studentkami, podczas  tegorocznej wizyty w  WSIiZ.

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt