MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Sytuacja zmienia się tak dynamicznie, że dopiero lipiec/sierpień pokażą nam na czym stoimy. Wierzę, że rekrutacja przebiegnie pomyślnie i w październiku przyjmiemy dużo nowych studentów z całego świata.

Rekrutacja online studentów zagranicznych rozpoczyna się tak jak to było planowane. Widzę olbrzymią mobilizację uczelni. W marcu i kwietniu zorganizowały one po raz pierwszy wirtualne drzwi otwarte. Pięknie też dbają o tych którzy zostali. Jest cała grupa wolontariuszy, którzy ogarniają zakupy starszym osobom, spacer z psem lub towarzyszą przy pilnej potrzebie wyjścia z domu.

Odbywają się liczna webinary w języku ukraińskim, rosyjskim, angielskim, na których pracownicy biur rekrutacji odpowiadają na pytania kandydatom z zagranicy. Jednak liczba zapytań mailowych, które dostaję na skrzynkę „Study in Lublin” zdecydowanie zmniejszyła się w ostatnich czterech tygodni. Myślę, że jest to zrozumiałe, czekamy aż pandemia minie, samoloty zaczną latać i będziemy mogli ze spokojem podejmować ważne decyzje edukacyjne.

Wierzę, że rekrutacja przebiegnie pomyślnie i w październiku Lublin przyjmie dużo nowych studentów zagranicznych z całego świata. Mam nadzieje, że ta pandemia również pomoże dokonać rewolucyjnych zmian w zdalnym nauczaniu, ulepszy nasze platformy e-learningowe. Liczę, że pracodawcy również zaczną bardziej przychylnym okiem patrzeć na home office. Z praktyki widzę, że home office – to nigdy nie jest 8 godzin pracy dziennej – ale dużo więcej. Paradoksalnie uczymy się w domach innego poziomu efektywności.

Z naszej strony - dokładamy wszelkich starań, by jak najpełniej informować cudzoziemców i cudzoziemki o sytuacji zarówno na anglojęzycznej (https://lublin.eu/en/) jak i ukraińskojęzycznej wersji strony (https://lublin.eu/ua/). Stworzyliśmy również odrębny dział pt. Coronavirus Practical Information w obu wersjach językowych (https://lublin.eu/en/lublin-4-all/coronavirus-info/ oraz https://lublin.eu/ua/lublin/coronavirus-practical-information/). Dzieje się to dzięki wzmożonej pracy sztabu ludzi po stronie urzędu, jednak mamy świadomość, że nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich, szczególnie do tych osób, które nie korzystają z internetu czy mediów społecznościowych. Czekamy na rozwój wypadków.


Wiktoria Herun jest kierowniczką Referatu Umiędzynarodowienia w Wydziale Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublina. Absolwentka dziennikarstwa (UMCS) i zarządzania (Politechnika Lubelska). Od 2011 koordynatorka programu Study in Lublin. Laureatka Nagrody „Gwiazdy Umiędzynarodowienia” w kategorii „Rising Star” (2020).

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt