MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Rozpoczął się nabór do projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Wszystkie osoby z pasją do informatyki i jej popularyzacji wśród uczniów mogą otrzymać merytoryczne i finansowe wsparcie. W dobie cyfryzacji jest to oferta szczególnie atrakcyjna. Rekrutacja trwa do 15 czerwca 2020 r.

Jest to już druga edycja projektu, w którym można skorzystać z bezpłatnych szkoleń z algorytmiki oraz programowania i, co szczególnie jest ważne - każda osoba otrzyma grant w wysokości 800 zł miesięcznie, zestawy robotyczne oraz materiały dydaktyczne do pracy z uczniami w kołach. Jak widać korzyści z udziału w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego jest wiele.

Pierwsza edycja projektu cieszyła się dużym zainteresowaniem i objęła ponad 5600 uczniów, których talenty informatyczne rozwijało ponad 400 grantobiorców. W tej pracy otrzymali oni wsparcie mentorów i ekspertów z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, bowiem projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego jest prowadzony przez Politechnikę Łódzką (Parter Wiodący) we współpracy z AGH w Krakowie oraz Politechniką Gdańską, Politechniką Warszawską i Politechniką Wrocławską. Partnerami projektu są także Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog oraz I love Math.

Projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego o wartości ponad 50 milionów złotych współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt