MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Gwiazdy telewizji i mediów spotkają się ze zwycięzcami indywidualnych aukcji Allegro Charytatywnie, organizowanych na rzecz podopiecznych Komitetu Ochrony Praw Dziecka. To już druga odsłona tej akcji, poprzednia z udziałem wielu znamienitych osób, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Dochód z licytacji prywatnych spotkań z gwiazdami zostanie przeznaczony na przeciwdziałanie przemocy domowej oraz pomoc psychologiczną, prawną i mediacyjną rodzinom w kryzysie w czasie pandemii.

Od 15 czerwca na stronie Allegro Charytatywni można licytować wirtualne, indywidualne spotkania z gwiazdami. Aukcje dostępne są pod poniższymi linkami:

Aukcje potrwają do 29 czerwca. Fani mogą zadać własne pytania swoim ulubieńcom, lepiej ich poznać w rozmowie poprzez wybraną z Gwiazdą, formę komunikatora (np. platformę Skype), uczestniczyć w aktywnościach przygotowanych przez gwiazdy, a nawet zbudować nową przyjaźń. Rozmowa online będzie prywatna, bez udziału osób trzecich i potrwa tyle czasu, ile obie strony uznają za wystarczający.

Dlaczego Gwiazdy przystąpiły do akcji? Oto, jak mówi sam Pan Artur: „Z picia kawy w dobrym towarzystwie wynikały w moim życiu same dobre rzeczy. Chętnie umówię się z kimś na kawę - po pierwsze dlatego, że możemy w ten sposób pomóc dzieciom, po drugie - to po prostu może być miło spędzony czas. Będę się starał, żeby podczas tego spotkania było w miarę zabawnie i stanowczo sympatycznie. Zapraszam. Artur Andrus”

Pani Katarzyna Stoparczyk:Dlaczego pomagam? Bo mogę i chcę. Bo mam taki piękny przywilej".

„Bardzo się cieszę z powodzenia pierwszej edycji tego projektu, stąd pomysł na kontynuację. I jak poprzednio, znakomite nazwiska, przeciekawe osobowości”- zachęca do udziału w aukcji Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, Manager ds. PR i promocji z Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Głównym celem akcji jest zebranie środków na działania KOPD w zakresie przeciwdziałania przemocy wobec dzieci w czasie pandemii. Zebrane pieniądze mają pomagać dzieciom i ich rodzinom oraz opiekunom.

„W szczególności zbieramy na pomoc pedagogiczną, diagnozę i terapię psychologiczną, mediacje i porady prawne. Chcemy uratować jak najwięcej dzieci przed przemocą i traumą, która w czasach pandemii uderzyła ze zdwojoną siłą”- podkreśla Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz.

Komitet Ochrony Praw Dziecka niesie rodzinom w kryzysie pomoc psychologiczną, prawną, mediacyjną, aby można było pomagać większej liczbie rodzin potrzebne są jednak dodatkowe środki. Więcej informacji o aukcji można znaleźć na stronie www.kopd.pl oraz w social mediach (FB, Linkedin) Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

O Komitecie Ochrony Praw Dziecka

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 20 oddziałów terenowych w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

Misją KOPD jest pomoc tym, którzy sami nie mogą się ochronić – dzieciom. Aby robić to skutecznie organizujemy zbiórki publiczne i akcje CSR, kampanie społeczne, czy eventy – na czele z konkursem Świat Przyjazny Dziecku. Wszystko po to, by prowadzić konkretne szeroko zakrojone działania – od porad prawnych, przez diagnozy, terapię długo i krótkoterminową, mediacje, czy grupy wsparcia. Organizujemy również szkolenia i warsztaty dla osób zajmujących się zawodowo pomocą dziecku.

Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.kopd.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt