MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Wszystko wskazuje na to, że chińscy studenci aż tak bardzo nie wystraszyli się koronawirusa, co spowodowało 14-procentowy wzrost liczby zgłoszeń na studia w Wlk. Brytanii. To także efekt skutecznej polityki promocyjnej tego kraju.

Brytyjskie władze uważają, że 120 000 zgłoszeń to zadowalająca liczba, ale nie taka, jaką zakładano przed pandemią. Mimo że zgłoszenia wciąż napływają, a część chińskiej młodzieży w dalszym ciągu planuje studia na Wyspach, Brytyjczycy nie oczekują, że w najbliższym czasie będą mieli do czynienia z ich dużym napływem.

Jazreel Goh, kierownik zespołu ds. Azji Wschodniej British Council w Pekinie, mówi, że koronawirus jest głównym problemem wśród studentów rozważających wyjazd do Wielkiej Brytanii. - Prawdziwe liczby poznamy prawdopodobnie dopiero późną jesienią - powiedział Goh. - W tej chwili, zapoznając się z opiniami, które otrzymujemy od agentów i studentów, zauważamy, że popyt wciąż istnieje…, ale może się zdarzyć, że studenci przełożą studia na styczeń lub rozważą naukę online.  

Nawet jeśli chińscy studenci uznają, że podróż do Wielkiej Brytanii jest bezpieczna, na ich drodze mogą pojawić się praktyczne trudności, np. ograniczenia dotyczące lotów pomiędzy krajami. Czartery lotów dla chińskich studentów to plan rozważany przez rząd szkocki i niektóre prywatne szkoły w Wielkiej Brytanii. Jednak nie jest on łatwy do wykonania, dodatkowo pojawiają się pewne komplikacje pomiędzy tymi krajami wynikające z roli chińskiego giganta telekomunikacyjnego Huawei w planach Wysp dotyczących 5G.

Goh z British Council uważa, że chińscy studenci nie są skłonni zniechęcać się z powodu politycznych relacji. - Studenci są bardzo pragmatyczni - powiedział Goh. - Prawda jest taka, że jeśli spojrzeć na poprzednie lata, napięcia polityczne tak naprawdę nie są przez nich brane pod uwagę. Pod uwagę biorą wysoką jakość, dobrą reputację, a także uzyskanie dobrych wyników.

Źródło: https://newseu.cgtn.com

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt