MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Szanowni Maturzyści, 

przed Wami egzaminy maturalne, miejmy nadzieję: inne od tegorocznych, na organizację których wpłynęła pandemia koronawirusa. W tym roku, ze względu na pandemię, Wasi koledzy zdawali egzamin dojrzałości tylko w formie pisemnej. Liczę, że w 2021 Wy będziecie mogli zdawać egzaminy również w formie ustnej.

Na samym początku chciałbym Wam życzyć nie tylko powodzenia na egzaminie maturalnym, ale również cierpliwości i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Dziękuję Waszym rodzicom i nauczycielom, którzy z poświęceniem i troską pomagają Wam w przedmaturalnych przygotowaniach.

Po maturze staniecie przed jedną z najważniejszych w życiu decyzji – przed decyzją o wyborze uczelni i kierunku studiów. Oczywiście to nie jest rozstrzygnięcie, które cokolwiek by przed Wami zamykało. Świat, z całą swą fascynującą różnorodnością, wciąż stoi i jeszcze długo stał będzie przed Wami otworem. Ale na pewno wybór studiów w dużym stopniu nada Waszemu życiu kierunek. Będzie jak przestawienie zwrotnicy.

Tę decyzję warto dobrze przemyśleć. Dlatego w imieniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapraszam na portal studia.gov.pl. Pod tym adresem znajdziecie m.in. ofertę uczelni z całego kraju. Dzięki od lat analizowanym danym i statystykom dowiecie się, które kierunki pozwalają w najszybszym tempie zdobyć absolwentom pracę i ile wynoszą zarobki po ukończeniu danych studiów. Ten łatwy w obsłudze przewodnik zawiera także informacje o studenckich prawach, stypendiach, wsparciu materialnym czy konkursach i grantach.

W polskich szkołach wyższych trwa wdrażanie Konstytucji dla Nauki. Ta przełomowa reforma podnosi jakość nauczania oraz przynosi studentom wiele nowych praw i możliwości. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego blisko współpracuje z wieloma organizacjami studenckimi. Dlatego z całą mocą chcę Was zapewnić, że Waszych postulatów i potrzeb nasze ministerstwo nigdy nie zbagatelizuje. Zawsze możecie liczyć na naszą uwagę i zaangażowanie.
Najlepszym dowodem był miniony semestr akademicki, gdy polskie uczelnie zostały zamknięte ze względu na pandemię koronawirusa. Doskonale jednak poradziły sobie z nauczaniem i egzaminami prowadzonymi zdalnie. A w tym zakresie otrzymały od naszego ministerstwa pełne wsparcie.

Dlatego też bez względu na sytuację pandemiczną pragnę Was zapewnić, że Wasze bezpieczeństwo na uczelniach, a jednocześnie jakość nauczania, pozostaną niezagrożone.
Życzę Wam studiów, które Was uskrzydlą, uwolnią Wasz potencjał i talenty i staną się niezapomnianą przygodą!

Wojciech Murdzek

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt