MegaBaza edukacyjna Perspektywy®






Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat prócz kształcenia studentów, czy prowadzenia badań naukowych, stara się realizować tzw. III misję uczelni.  Trzecia misja uczelni polega na wspieraniu otoczenia społeczno-gospodarczego w różnych inicjatywach.

Jeżeli chodzi o otoczenie społeczne, istotne są tutaj wsparcia związane z rozwojem społeczeństwa demokratycznego, społeczeństwa obywatelskiego. Z niepokojem obserwujemy obecnie sytuację na Białorusi, tym bardziej, że mamy studentów z tego kraju. Skontaktowaliśmy się z nimi, chcąc im w jakiś sposób pomóc. Staramy się na swój – bardzo praktyczny – sposób dotrzeć do tych osób potrzebujących, do rodzin naszych studentów.

Stwierdziliśmy, że warto zrobić więcej niż tylko kształcić studentów, którzy do nas z Białorusi przyjadą. Wymyśliliśmy, opracowaliśmy i wdrożyliśmy specjalny system stypendialny (program stypendialny) „School of Leaders for Democracy”. To jest kształcenie liderów dla demokracji. To jest program dedykowany studentom z Białorusi. Ci studenci w ramach tego programu będą studiować bądź bezpłatnie, bądź z 50% ulgą w czesnym, a dodatkowo oprócz takiego wsparcia finansowego zaoferujemy im pewien program edukacyjny.

Będą to zajęcia, warsztaty z zakresu budowania społeczeństwa demokratycznego, funkcjonowania instytucji demokratycznych oraz wolności i praw człowieka. Ten program ma w tym roku pierwszą edycję. Mamy nadzieję, że będzie popularny wśród studentów z Białorusi i zachęcimy tym samym do popatrzenia przez młode pokolenie na możliwości budowania od nowa społeczeństwa demokratycznego.

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt