MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W wyborze drogi życiowej zawsze warto mieć dobrego przewodnika. Co ty na to, aby twoim był doświadczony lekarz kardiolog i specjalista chorób wewnętrznych z bogatym dorobkiem naukowym? Jeśli właśnie stoisz przed wyborem liceum lub marzysz o studiowaniu medycyny, pozwól poprowadzić się przez kogoś, kto sam poznał wszystkie kroki, jakie wiodą do własnego gabinetu lub na salę operacyjną. To dla ciebie prof. dr hab. n. med. Piotr Lipiec stworzył swój Przewodnik kujona. Jak dostać się na medycynę, skończyć ją i poradzić sobie jako młody lekarz.

Przygotuj się do studiowania medycyny

Kujon – to brzmi strasznie. Nie musisz jednak obawiać się tego określenia, sięgając po Przewodnik kujona, bo już w pierwszym rozdziale autor rozprawia się z mitami na temat ilości nauki, czekającej na studentów medycyny. To informacje z pierwszej ręki, podane w przystępny sposób i ubarwione perypetiami z życia lekarza. Jeśli nadal wahasz się nad wyborem ścieżki edukacji i przyszłej kariery zawodowej, czytając Przewodnik kujona, krok po kroku rozwiejesz wszelkie wątpliwości. Dowiesz się, m.in., czy startując na medycynę musisz pasjonować się biologią, kiedy właściwie powinieneś zacząć przygotowania, gdzie studiować oraz jak skutecznie się uczyć.

Czy studia medyczne to szkoła przetrwania?

O studiowaniu medycyny krążą legendy. Podobno są to jedne z najtrudniejszych studiów, wymagające wielu godzin nauki na pamięć. Podobno można zapomnieć o czasie wolnym. Podobno… Zamiast snuć domysły, lepiej zasięgnąć informacji u kogoś, kto już tę trudną drogę przeszedł. Autor książki podpowiada, jak najlepiej wykorzystać czas spędzony na studiach. Mowa nie tylko o zakuwaniu do egzaminów, ale o wszystkim, co może interesować przyszłego studenta: obozie integracyjnym, mieszkaniu w akademiku, kołach naukowych, stypendiach, ale też o życiu imprezowym. Autor nie zostawia też absolwenta z dylematem, gdzie odbyć staż i jak pokierować swoją karierą po ukończeniu wymarzonego kierunku.

Myślisz, że to kolejna nudna książka o planowaniu kariery, w której autor przekonuje, że tylko nauką powinien żyć młody człowiek? Mocną stroną Przewodnika kujona jest nie tylko duża dawka konkretnych informacji, ale przede wszystkim lekki styl, dzięki któremu czyta się go z zaciekawieniem. Piotr Lipiec radzi, jak skutecznie się uczyć, ale pamięta też o tym, że młody człowiek ma inne zainteresowania poza szkołą i uczelnią.

„Przewodnik kujona. Jak się dostać na medycynę, skończyć ją i poradzić sobie jako młody lekarz” (autor: Piotr Lipiec) znajdziecie tutaj:  https://bit.ly/31YzDkf.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt