MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Prof. dr hab. Jan Szmidt, były rektor Politechniki Warszawskiej, został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej, za popularyzowanie polskiej myśli naukowej na świecie. Uroczystego wręczenia odznaczenia dokonał Prezydent RP, Andrzej Duda podczas inauguracji roku akademickiego 2020/21, która odbyła się w gmachu Politechniki Warszawskiej 1 października br.

Prof. Jan Szmidt to absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (1976). W 2005 roku otrzymał tytuł profesora nauk technicznych. Uczestniczył w różnych międzynarodowych programach badawczych, był stażystą na Carnegie Mellon University w Pittsburghu. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu mikroelektroniki oraz technologii cienkich warstw.

Od 1976 zawodowo związany z PW, przechodząc kolejne szczeble kariery akademickiej. W 1999 objął stanowisko profesora nadzwyczajnego, a sześć lat później został profesorem zwyczajnym w Instytucie Mikroelektroniki i Optoelektroniki. Był m.in. kierownikiem zespołu laboratoriów i Zakładu Układów Optoelektronicznych i Hybrydowych, prodziekanem ds. rozwoju (2002–2005) oraz dziekanem (2008–2012) Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Stanął także na czele Zakładu Technologii Mikrosystemów i Materiałów Elektronicznych. 14 marca 2012 został wybrany na stanowisko rektora Politechniki Warszawskiej na czteroletnią kadencję. 16 marca 2016 uzyskał reelekcję na drugą czteroletnią kadencję. W tym samym roku został przewodniczącym Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (2016–2020). Jest autorem prac naukowych z zakresu mikroelektroniki i optoelektroniki.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt