MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Do 22 listopada trwają zapisy na coroczną konferencję organizowaną przez Zachętę pt. „Sztuka edukacji”. W tym roku wydarzenie odbędzie się online w dniach 26-28 listopada i poświęcone będzie sztuce fotografowania. 

„Sztuka edukacji” to cykl dorocznych konferencji dotyczących szeroko pojętej kultury w programach nauczania oraz możliwości współpracy między szkołą a publicznymi i niepublicznymi instytucjami kultury (m.in. samorządowymi instytucjami kultury czy organizacjami pozarządowymi) przy tworzeniu projektów edukacyjnych. Na konferencję składają się spotkania praktyków zajmujących się edukacją kulturalną dzieci i młodzieży — zarówno formalną, jak i nieformalną. W spotkaniach biorą udział nauczyciele, pedagodzy, edukatorzy, animatorzy i artyści. Tym samym powstaje przestrzeń do rozmów o miejscu dla kultury i sztuki w szkole, do dyskusji i wymiany doświadczeń. Na konferencji prezentowane są dobre praktyki, dzięki czemu uczestnicy wydarzenia mogą się zainspirować i budować sieci kontaktów służących m.in. tworzeniu wspólnych projektów.

Tegoroczna konferencja „Sztuka edukacji. Fotografie w działaniu” odbędzie się ONLINE w dniach 26–28 listopada 2020 roku. Tym razem tematem będą projekty edukacyjne oparte na fotografii (będzie się z nimi można zapoznać w trakcie paneli tematycznych 27 i 28 listopada), przyczyniające się do kształtowania świadomych odbiorców mediów i krytycznego podejścia do publikowanych treści. Stąd wśród współorganizatorów wydarzenia znalazło się m.in. krakowskie Muzeum Fotografii. Częścią konferencji będzie wykład dziennikarza Wojciecha Cieśli pt. Fact-checking i narzędzia OSINT, czyli jak nie dać się nabrać w sieci oraz spotkanie z praktykami, fotografkami (Karolina Gembara, Karolina Jonderko, Zofia Krawiec) i fotografem (Rafał Milach), którzy opowiedzą o swoich projektach poruszających tematy społeczne. W sobotę 28 listopada odbędzie się z kolei cykl webinarów i warsztatów, podczas których swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się osoby na co dzień wykorzystujące fotografię do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy: sztukaedukacji.zacheta.art.pl.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt