MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Jak podaje POLITICO, od 1 stycznia, po okresie przejściowym po brexicie, w Wlk. Brytanii może przestać działać Erasmus+. Przedstawiciele UE i Wlk. Brytanii nie doszli do porozumienia w sprawie udziału kraju w programie.

Negocjacje wciąż trwają. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson uważają, że powinny być one kontynuowane, a zdaniem negocjatora Michela Barniera istnieje jeszcze szansa na porozumienie, choć jest ona mała. 

Nathalie Loiseau, francuska posłanka do PE i członkini Grupy Koordynacyjnej Parlamentu Europejskiego i Wielkiej Brytanii, powiedziała: – Jesteśmy dalecy od porozumienia. Nic nie jest niemożliwe dla chętnego serca, ale to jest jak wspinanie się na Himalaje od północnej strony.

- Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, aż zostanie to oficjalnie potwierdzone, ale gdybyśmy wyszli z Erasmusa, bardzo bym tego żałowała - powiedziała Vivienne Stern, dyrektor międzynarodowego oddziału Universities UK. – Wlk. Brytania zyskała dzięki Erasmusowi ogromne pieniądze.

Oczekiwania dotyczące porozumienia w sprawie programu Erasmus+ były niskie po tym, jak Wielka Brytania szukała sposobów ograniczenia kosztów stowarzyszenia i forsowała plany krajowego programu na wypadek zerwania rozmów.

Opr. MTA

Źródło: https://www.politico.eu

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt