MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Komisja ds. nauki KRASP apeluje do wszystkich osób ze społeczności uczelni o aktywne włączenie do rzetelnego przedstawiania korzyści osobistych i społecznych związanych z powszechnym poddaniem się szczepieniu przeciwko COVID-19.

Na stronie internetowej Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) ukazał się dokument komisji ds. nauki skierowany do społeczności akademickiej, w którym zaapelowano o propagowanie udziału w szczepieniach przeciwko COVID-19. Pod apelem podpisała się przewodnicząca komisji, prof. Elżbieta Żądzińska.

"Jako Komisja ds. Nauki KRASP apelujemy do wszystkich osób ze społeczności naszych Uczelni o aktywne włączenie do rzetelnego przedstawiania korzyści osobistych i społecznych związanych z powszechnym poddaniem się szczepieniu przeciwko COVID-19" - napisano.

W dokumencie przypomniano, że wykorzystywane w szczepionkach technologie oparte są o znane i stosowane wcześniej platformy. "Nasilenie skutków ubocznych w badaniach nad szczepionką było niskie do średniego, a objawy po kilku dniach ustępowały. Obserwowane dolegliwości towarzyszą również innym szczepieniom, ale korzyści płynące z ochrony jaką daje szczepienie przeciwko COVID-19 są niewspółmiernie wysokie!" - podkreślono.

Dodano, że zarejestrowane przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) oraz Europejską Agencję Leków (EMA) szczepionki przeciwko COVID-19 przeszły wszystkie wymagane etapy badań przedklinicznych i klinicznych niezbędne przy dopuszczeniu ich do stosowania.

"Przy braku powszechnie skutecznej terapii, mimo nadzwyczajnego wysiłku społeczeństw stosujących dystans społeczny i ograniczenia w życiu codziennym, jedynym sposobem powrotu do normalnego życia i uratowania wielu istnień ludzkich jest powszechny udział w szczepieniach przeciwko COVID-19" - zaznaczono w apelu.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt