MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W semestrze letnim na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach, największej państwowej uczelni w Grecji, ruszy lektorat języka polskiego. Obecnie, ze względu na pandemię prowadzony jest online, ale od października 2021 roku znajdzie się w ofercie zajęć stacjonarnych uczelni.

Jest to wspólna inicjatywa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach (AUTh) oraz Ambasady RP w Atenach, która na potrzeby zajęć kupiła wymagane książki dla studentów oraz pakiety dla nauczycieli - poinformowała Małgorzata Rybczyńska, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zajęcia prowadzone będą przez pracowników Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM. Teraz ze względu na pandemię odbywają się online, ale od października 2021 roku znajdą się na stałe w ofercie zajęć stacjonarnych na Uniwersytecie w Salonikach.

Propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem greckich studentów - informuje UAM. Do tej pory zapisało się 85 osób i chętnych przybywa.

Uruchomienie lektoratu jest wynikiem współpracy bilateralnej UAM i AUTh w ramach Uniwersytetu Europejskiego EPICUR - European Partnership for an Innovative Campus Unifying Regions. To konsorcjum składające się z ośmiu uniwersytetów, ośrodków naukowych z Francji, Niemiec, Holandii, Austrii, Grecji i Polski, które powstało w 2019 roku.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt