MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Uczestnicy, którzy studiują, szkolą się, pracują jako wolontariusze lub przebywają za granicą w ramach staży, praktyk, wymian realizowanych w ramach programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności,  o które z powodzeniem ubiegali się w programów Erasmus+ i EKS  w latach 2014-2020, będą mogli uczestniczyć w całym okresie wymiany. Obejmuje to zarówno uczestników ze Zjednoczonego Królestwa (UK) wyjeżdżających za granicę, jak i uczestników zagranicznych przybywających do UK.

Decyzja dotycząca przyszłych rozstrzygnięć nie ma wpływu na udział Zjednoczonego Królestwa w bieżących programach Erasmus+ / Europejskim Korpusie Solidarności na lata 2014–2020, a Narodowa Agencja w UK będzie kontynuować zarządzanie dofinansowanymi w ramach tych programów projektami w latach 2021-2025.

W przypadku osób podróżujących do Zjednoczonego Królestwa po 31 grudnia 2020 r. należy mieć na uwadze, że może być konieczne spełnienie określonych wymagań dotyczących wyjazdu. Uczestnicy programu Erasmus+ podróżujący do UK w celu odbycia stażu lub wolontariatu na dowolny okres będą potrzebować wizy, jednak nie dotyczy to staży trwających krócej niż 6 miesięcy. Uczestnicy powinni sprawdzić, czy obowiązuje ich wiza, wchodząc bezpośrednio w link. Dodatkowa opłata za opiekę zdrowotną może mieć zastosowanie w procesie ubiegania się o wizę.

Zalecamy, aby organizacje wysyłające zapoznały się bezpośrednio z wytycznymi rządu Wielkiej Brytanii.

Żródło: https://erasmusplus.org.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt