MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

„Noc Sów” to wydarzenie edukacyjne odbywające się co roku w wielu miejscach Polski, organizowane przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Głównym celem inicjatywy jest wieloaspektowa edukacja na temat sów. Od kilku lat "Noc Sów" organizowana jest również na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Spotkanie z sowami na UMCS rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 17.00. W tym roku organizowana na naszej uczelni „Noc Sów”  będzie miała trochę inną formę niż w poprzednich latach – w związku z panującą sytuacją epidemiczną odbędzie się bowiem online. Uczestnicy wydarzenia będą mogli dowiedzieć się m.in. czym charakteryzują się sowy oraz jaka jest ich dieta. Organizatorzy proponują także udział w wirtualnej nocnej wyprawie do jednego z lubelskich lasów i zachęcają do zetknięcia się z tymi tajemniczymi ptakami. Naukowcy i studenci przygotowali różnorodne wykłady, dotyczące charakterystyki sów. Organizatorzy zapraszają też na warsztaty tworzenia z gliny dla dzieci, które przygotował Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym oraz Dział Historii i Kultury Regionu Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Część atrakcji będzie transmitowana live (początek 27 lutego o godz. 17.00), pozostałe dostępne będą przez cały weekend na kanele YouTube Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS.

Wydarzenie nie wymaga zapisów i jest całkowicie darmowe, odbędzie się za pośrednictwem platformy MS Teams. Wszystkie niezbędne linki i szczegółowe informacje dot. spotkań organizowanych w ramach "Nocy Sów" dostępne są na stronie: www.umcs.pl

Lokalnym koordynatorem wydarzenia na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS jest Studenckie Koło Naukowe Biologów.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt