MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Po roku nauki online z powodu pandemii izraelskie uniwersytety rozpoczną zajęcia stacjonarne na początku kwietnia, po święcie Paschy. To efekt szybkiego tempa szczepień w kraju.

Wstęp do kampusów będą miały osoby, które zostały zaszczepione, wyzdrowiały z COVID-19 lub przedstawią niedawny negatywny test. Jak donosi Haaretz, na Uniwersytecie Bar Ilan i Technion już rozpoczęły się zajęcia indywidualne. Niektóre uniwersytety będą łączyć zajęcia indywidualne z nauką zdalną dla studentów, którzy jeszcze nie zostali zaszczepieni.

Izrael stopniowo znosił ograniczenia dotyczące koronawirusa w ostatnich miesiącach, ponieważ wskaźniki zakażeń spadły, co jest wynikiem skutecznej kampanii szczepień w tym kraju.

W większości przypadków system edukacji został ponownie otwarty, podobnie jak znaczna część gospodarki. Ograniczona liczba widzów została dopuszczona w obiektach sportowych i kulturalnych.

Ponad 5,1 miliona z 9,3 miliona populacji Izraela otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a ponad 4,5 miliona otrzymało oba szczepienia. Co najmniej 3 miliony innych osób nie kwalifikuje się do szczepień, ponieważ mają mniej niż 16 lat. W ub. poniedziałek pozytywny wynik testu spadł do najniższego poziomu od czterech miesięcy do 1,5 proc.

Opr. MTA

Źródło: https://www.timesofisrael.com/

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt