MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Collegium Civitas postawiło sobie na czas pandemii ambitny cel: zwiększenie nie tylko liczby przyjmowanych studentów obcokrajowców, ale także liczby krajów pochodzenia studentów. Oba założenia udało się zrealizować.

„Na początku pandemii w Collegium Civitas studiowała młodzież z ok. 50 państw, a obecnie - z 68 krajów świata” - mówi dr Katarzyna Maniszewska, prorektor ds. Współpracy z Zagranicą Collegium Civitas. Studenci pochodzą z Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Azji, Afryki i Australii. Wśród krajów są: Ukraina, Białoruś, kraje UE, Uzbekistan, Kazachstan, Kirgistan, Azerbejdżan, Indonezja, Wietnam, Japonia, Indie, Ekwador, Brazylia, Kolumbia, Argentyna, Australia, Korea Południowa, Chiny, Mongolia, USA, Kanada, Izrael , RPA, Zimbabwe, Kenia, Tanzania, Rwanda i wiele innych. 

 „Wielokulturowe środowisko daje studentom nie tylko wyjątkowe możliwości nawiązywania kontaktów międzynarodowych. Na zajęciach obserwuję, jak ogromną wartość dodaną różne perspektywy wnoszą do dyskusji, jak studenci uczą się od siebie nawzajem i inspirują.”- podkreśla dr Maniszewska, która prowadzi zajęcia z zakresu bezpieczeństwa i historii współczesnej.

Wśród studentów Collegium Civitas 15% studiuje w języku angielskim, a aż 27% to obcokrajowcy, którzy chętnie wybierają także programy studiów po polsku. W Collegium Civitas studenci zagraniczni mogą wybierać spośród programów studiów licencjackich i magisterskich prowadzonych w języku angielskim, polskim lub dwujęzycznych w czterech głównych dyscyplinach: stosunki międzynarodowe, socjologia, dziennikarstwo oraz nowe media i zarządzanie. W procesie rekrutacyjnym starannie weryfikowane są m.in. kompetencje językowe kandydatów.

„Collegium Civitas oferuje programy dostosowane do potrzeb stale zmieniającego się globalnego środowiska i rynku pracy, takie jak: zarządzanie mediami społecznościowymi i handel cyfrowy, komunikacja multimedialna, międzynarodowy biznes i negocjacje, bezpieczeństwo międzynarodowe, public relations, marketing, nowe media." - wyjaśnia Maciej Krzyczkowski, Kierownik Biura Współpracy i Promocji Międzynarodowej.

Collegium Civitas w przyszłym roku będzie obchodzić 25-lecie. Strategia uczelni od początku działalności jest nastawiona na jakość. Uczelnia dba o to, by grupy zajęciowe były małe, aby zapewnić optymalne warunki do nauki, możliwości aktywnego udziału w zajęciach i indywidualny kontakt z wykładowcą.

Na początku pandemii wszystkie zajęcia w Collegium Civitas zostały z sukcesem przeniesione do trybu online. Z ankiety przeprowadzonej wśród studentów w czasie pandemii wynika, że ​​92% studentów jest zadowolonych ze studiów w Collegium Civitas

Więcej informacji: www.civitas.edu.pl/en

 

 

 

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt