MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Po wielu miesiącach nauki zdalnej i hybrydowej, dziś do szkół wróciło 4,6 mln uczniów. Wszyscy zadają sobie pytanie: czy mamy szansę na normalny rok szkolny? I – co z maturzystami 2022, którzy stracili już ponad rok stacjonarnej nauki? Dlatego już dziś Perspektywy ogłaszają alarm maturalny!

Wszyscy wiemy, jak wyglądała  nauka od momentu wybuchu pandemii. Luki w wiedzy są groźne dla wszystkich uczniów, ale szczególnie niebezpieczne w przypadku maturzystów, którzy 4 maja 2022 roku przystąpią do swojego najważniejszego egzaminu. Oni mają szczególnie dużo do stracenia. Słabo zdana matura zamknie im drogę na wymarzone studia lub bardzo utrudni studiowanie.

Matura i studia to przecież naczynia połączone. Lepszy maturzysta to lepszy student, a w konsekwencji – lepszy absolwent. A od jakości absolwentów uczelni zależy los nas wszystkich, bo to oni będą budować nasze domy, konstruować samochody, uczyć dzieci, leczyć.

1 września większość uczniów ma wrażenie, że do matury jest jeszcze morze czasu. Dla wielu maturzystów dzwonkiem alarmowym jest dopiero styczniowa studniówka. Tylko, że… nie wiadomo, czy ten dzwonek w ogóle zabrzmi, a zaległości z poprzednich lat są ogromne

Dlatego zwracamy się do 270 tysięcy uczniów najstarszych klas liceów i techników, a także do ich nauczycieli: Nie wolno z ośmiu miesięcy edukacji w klasach maturalnych – bo tyle ich będzie od 1 września 2021 do 4 maja 2022 – stracić ani jednego dnia, a nawet ani jednej godziny!

Perspektywy od lat zachęcały, by przygotowania do matury rozłożyć na cały rok szkolny. W tym roku apelujemy, żeby to zalecenie wziąć naprawdę serio. Już 16 września rozpocznie się nasza tradycyjna kampania Salon Maturzystów (www.salonmaturzystow.pl) – 10 wydarzeń online, w czasie których eksperci okręgowych komisji egzaminacyjnych przekażą informacje na temat przyszłorocznego egzaminu maturalnego, a uczelnie z całego kraju zaprezentują swoją ofertę kształcenia. Trzeba tam być, trzeba też koniecznie pobrać Informator dla Maturzystów 2022 – kompendium wiedzy na temat matury i rekrutacji.

Maturzyści 2022 – jesteśmy z Wami!

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt