MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Jest to pierwszy raz, kiedy żona amerykańskiego prezydenta podjęła się niełatwego zadania łączenia obowiązków Pierwszej Damy z kontynuowaniem swojej kariery zawodowej.

Nie było roju dziennikarzy i kamer, kiedy dr Jill Biden rozpoczęła zajęcia z grupą studentów w lokalnym koledżu w Północnej Karolinie (rok akademicki w amerykańskich uczelniach z reguły rozpoczyna się wcześniej niż w Polsce). Może dlatego nie było to sensacyjne wydarzenie, gdyż dr Biden już wcześniej, będąc żoną wiceprezydenta za czasów prezydentury Baraka Obamy, przez lata prowadziła zajęcia ze studentami w pełnym wymiarze. Zajęcia w tym semestrze prowadzone są w systemie hybrydowym, na przemian twarzą w twarz i online. W czasie zajęć na żywo obowiązuje noszenie masek.  

Jest to pierwszy raz, kiedy żona amerykańskiego prezydenta podjęła się niełatwego zadania łączenia obowiązków Pierwszej Damy z kontynuowaniem swojej kariery zawodowej. Bezpośredni kontakt z rzeczywistością pozwoli jednej z najbardziej wpływowych osób w Białym Domu wypowiadać się o wyzwaniach, przed którymi stoi administracja, nauczyciele i uczniowie.

Opr. KB

Źródło: https://www.nytimes.com

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt