MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Holandia walczy z brakiem mieszkań dla studentów. Ich niedobór ma się podwoić do 2024 roku.

Badanie dotyczące mieszkań studenckich, opublikowane przez Kences, wykazało, że około 22 tys. studentów zostało dotkniętych brakiem mieszkań. Jolan de Bie, dyrektor instytucji, powiedział, że do roku akademickiego 2024/25 liczba ta wzrośnie do co najmniej 50 tys. Przy czym jest to wersja optymistyczna pod warunkiem, że plany budowy 18 tys. domów studenckich do 2024 roku powiodą się.

Holenderskie Ministerstwo Edukacji opublikowało prognozy mówiące, że w roku akademickim 2024/25 na uczelniach będzie o 103 tys. więcej studentów niż wcześniej przewidywano. Uważa się, że studenci zagraniczni przyczynią się znacząco do tego wzrostu. W szczególności studenci z Unii Europejskiej będą częściej wybierali Holandię, zwłaszcza teraz, gdy jest im trudniej wjechać do Wielkiej Brytanii.

Uniwersytet Twente dodał, że na obecny niedobór pokoi studenckich wpływ mają różne czynniki, przede wszystkim nieoczekiwany wzrost liczby nowych studentów. Jest to problem nie tylko regionalny, ale występujący w całej Holandii. Problem braku mieszkań od kilku lat dotyka zagranicznych studentów w Holandii. W 2017 roku w związku z brakiem mieszkań studenci zamieszkali na kempingu w Utrechcie i w ośrodku dla uchodźców w Groningen, który został ponownie otwarty, aby złagodzić braki mieszkaniowe w kampusach.

Opr. MTA

Źródło: https://thepienews.com

1.09.2021

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt