MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Politechnika Świętokrzyska, TAURON Nowe Technologie S.A. i EkoEnergia nawiązały współpracę na rzecz promocji zielonej energii i wdrażania nowych technologii w przemyśle energetycznym.

Uczelnie będą kluczowym partnerem w transformacji energetycznej. Łatwy dostęp do ekspertów posiadających specjalistyczną wiedzę i nowoczesne laboratoria, na które nie mogą sobie pozwolić prywatni przedsiębiorcy, umacniają pozycję nauki w rozwoju sektora energetycznego. Politechnika Świętokrzyska może już dziś pochwalić się jedynym tego rodzaju w Polsce zapleczem badawczym, jakim jest Laboratorium Niskoemisyjnych Źródeł Energii Elektrycznej będącego częścią Centrum Naukowo Wdrożeniowego CENWIS.

Przy wykorzystaniu nowoczesnej aparatury naukowcy z PŚk będą projektować i wykonywać rozbudowane struktury energetyczne w oparciu o odnawialne źródła energii tzw. mikrosieci elektroenergetyczne. Wyniki prac pozwolą firmom i instytucjom na inwestycje w technologie przyjazne dla środowiska i wspieranie innowacji przemysłowych.

Nikogo nie powinno dziwić, że gigant sektora energetycznego jak Turon i lider rynku lokalnego, czyli firma EkoEnergia upatrują swoją szansę przy takim modelu współpracy.

Tylko wspólne działania nauki i przemysłu mogą przynieść wymierne korzyści i zapewnić odpowiedni rozwoju polskiej energetyki – mówi profesor Zbigniew Koruba rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Nowy Europejski Zielony Ład i jego dwa filary, tj. bardziej efektywne wykorzystanie zasobów dzięki przejściu na czystą gospodarkę o obiegu zamkniętym oraz przeciwdziałanie utracie różnorodności biologicznej i zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń to jedna z kluczowych polityk rozwojowych Unii Europejskiej na najbliższe lata.

 

Źródło: https://tu.kielce.pl

28.09.2021

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt