MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Część szwajcarskich uniwersytetów ogłosiło, że będzie wymagać certyfikatów dot. szczepienia przeciw COVID-19 w nowym roku akademickim. Po 18 miesiącach zdalnej nauki, w końcu pozwolono na wznowienie jesienią nauczanie stacjonarne na uczelniach w całej Szwajcarii.

Jako pierwszy wymóg ten ogłosił Szwajcarski Federalny Instytut Technologii w Lozannie (EPFL), a następnie uniwersytety w Lozannie (UNIL), Zurychu i Neuchâtel. Teraz dołączyły do ​​nich uniwersytety w St Gallen, Bernie, Bazylei, Lucernie, Fryburgu i Genewie oraz Federalny Instytut Technologiczny w Zurychu (ETH Zurich).

- Certyfikat Covid da więc uczniom możliwość uczestniczenia w zajęciach twarzą w twarz i lepszą gwarancją zdrowia. Pozwoli nam również na pełne wykorzystanie naszej infrastruktury. Dla naszych studentów pozwala to na prawdziwy powrót do życia uniwersyteckiego – powiedziała rzecznik EPFL, Corinne Feuz.

Na konferencji prasowej w Bernie minister zdrowia Alain Berset poinformoweał, że sytuacja jest poważna i że alternatywą jest zamknięcie wszystkiego, ale dodał, że ministerstwo zrobi wszystko, aby do tego nie dopuścić.

MTA

Źródło: https://www.swissinfo.ch

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt