MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Zakończył się konkurs dla edukatorów organizowany przez Fundację Startup Poland w partnerstwie z programem Incredibles Sebastiana Kulczyka. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leźnie, zwycięzca nagrody głównej, otrzyma laboratorium SkriLab stworzone przez firmę Skriware.

SkriLab to wykorzystujące technologię druku 3D multimedialne materiały i pomoce dydaktyczne dla szkół, zgodne z podstawą programową 8 przedmiotów lekcyjnych. Ich wdrożenie i prowadzenie zmienia naukę w prawdziwą pasję i przyjemność zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli.

Celem konkursu było poznanie wizji edukacji przyszłości nauczycieli w Polsce, a także zwiększanie świadomości wykorzystania technologii w codziennej nauce dzieci i młodzieży.

Fundatorem nagrody w konkursie jest Incredible Inspirations, projekt stworzony przez Sebastiana Kulczyka z myślą o młodych przedsiębiorcach, w ramach którego od 5 lat prowadzony jest m.in. program mentoringowy InCredilbles.

Skriware to polski, nowatorski startup z branży edukacyjnej. Jego sztandarowy produkt to SkriLab, czyli zestaw nowoczesnych narzędzi, materiałów, scenariuszy lekcji oraz multimedialnych pomocy dydaktycznych dla nauczycieli, uczących kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów. W ramach zestawu SkriLab Basic, który trafi do szkoły w Leźnie nauczyciele dostaną m.in. dostęp do scenariuszy edukacyjnych i e-kursów przeznaczonych dla nich (jak stosować nowoczesne metody dydaktyczne, jak korzystać z narzędzi), drukarkę 3D, roboty edukacyjne, narzędzia programistyczne i do modelowania 3D, czy karty edukacyjne. To wszystko ma im pomóc przekazać wiedzę na lekcjach np. matematyki, fizyki czy biologii w ciekawy i nowoczesny sposób. Szkoła wzięła udział w konkursie organizowanym przez Fundację Startup Poland i program Incredibles Sebastiana Kulczyka, w ramach którego głównym zadaniem było opisanie lub zaprezentowanie w formie video przewidywań i wizji dotyczących szkoły przyszłości.

Niezmiernie cieszymy się, że nagroda główna trafi właśnie do naszej placówki. Dla nas to wspaniała inicjatywa. Jako nauczyciele chcielibyśmy zapewnić naszym uczniom jak najlepsze możliwości do nauki, a dzięki SkriLab wprowadzimy nowy model prowadzenia zajęć. Trafiliśmy na konkurs, spróbowaliśmy i wygraliśmy. To także ważna lekcja dla naszych uczniów, chcemy im przekazać, że nie można się poddawać i zawsze warto próbować – mówi Ewa Szymańska dyrektor szkoły w Leźnie.

Konkurs związany jest z opracowywanym przez Fundację Startup Poland oraz Incredibles pierwszym w Polsce raportem opisującym kompleksowo potencjał nowoczesnych technologii w edukacji zatytułowanym „Czy polskie spółki EdTEch mają szansę odmienić oblicze światowej edukacji”. Celem raportu jest diagnoza środowiska polskich spółek EdTech, promowanie polskiego sektora technologii wykorzystywanych w nauczaniu oraz działania na rzecz rozwoju, znoszenia barier i inwestowania w innowacje w obszarze edukacji, a także popularyzacja technologii i zachęcanie do korzystania z rozwiązań EdTech. Jego premiera zaplanowana jest na listopad br. 

Konkurs umożliwił nam poznanie punktu widzenia osób, odpowiadających za edukację w szkołach podstawowych oraz średnich. Szukaliśmy edukatorów dostrzegających rosnącą rolę technologii w kształceniu, posiadających wizję, w jaki sposób można wykorzystać innowacje w szkołach. Chcemy rozpalać chęć zdobywania wiedzy wśród wszystkich uczniów, tych z dużych miast i małych wsi, ze szkół publicznych i prywatnych – mówi Tomasz Snażyk, prezes Fundacji Startup Poland.

W ramach programu mentoringowego Incredibles od 5 lat dajemy najlepszym polskim startupom możliwość korzystania z wiedzy najwyższej klasy ekspertów, uznanych praktyków rynku, a także wspieramy je w zakresie networkingu i dalszego rozwoju. Branża EduTech jest dla nas szczególnie ważna, dlatego cieszymy się, że rozwiązania spółki Skriware, która była laureatem naszego programu w 2020 roku, mogą wspierać polskie szkoły w tworzeniu nowego modelu edukacji, opartego na nowoczesnych i przyjaznych dla uczniów oraz nauczycieli rozwiązaniach. Na początku roku sfinansowaliśmy zakup laboratorium SkriLab dla szkoły podstawowej w Puszczykowie, a teraz ufundowaliśmy kolejne wdrożenie jako nagrodę w konkursie organizowanym wspólnie z Fundacją Startup Poland. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa dyrekcji szkole w Leźnie i wierzymy, że nowoczesne rozwiązania Skriware przyniosą uczniom i nauczycielom wiele pożytku oraz radości z nauki – mówi Jarosław Sroka, koordynator programu Incredibles.

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt