MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
- Dzisiaj jest wasz szczególny dzień, już na zawsze stajecie się członkami społeczności Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jesteście najlepszymi z najlepszych. Z 12260 maturzystów, którzy starali się o indeks naszej uczelni, zostało przyjętych 2821 osób. Bardzo wam gratuluję tego sukcesu - powiedział rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022, która miała miejsce w Auli im. prof. Janusza Piekarczyka w Centrum Dydaktycznym.

Rektor uczelni prof. Zbigniew Gaciong, nawiązując do misji uczelni podkreślił, jak ważni są studenci wszystkich kierunków zarówno dla uczelni, jak i całego systemu ochrony zdrowia. Podziękował pracownikom za miniony rok i podkreślił, że mimo trudności wynikających z pandemii, udało się zrealizować pełen program studiów. Zaznaczył, że WUM jest uczelnią o wielkim potencjale, czego potwierdzeniem są wyniki w międzynarodowych rankingach oraz liczba realizowanych projektów i wdrożeń. Zachęcał także studentów do pełnego korzystania z oferty uczelni zarówno naukowej, jak i kulturalnej, sportowej oraz organizacyjnej.

W najważniejszej uroczystości roku akademickiego wzięli udział reprezentanci całej społeczności Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na czele z rektorem oraz prorektorami WUM - prof. Agnieszką Cudnoch-Jędrzejewską - prorektor ds. personalnych i organizacyjnych, prof. Markiem Kuchem - prorektorem ds. studenckich i kształcenia, prof. Piotrem Pruszczykiem - prorektorem ds. nauki i transferu technologii, prof. Wojciechem Lisikiem - prorektorem ds. klinicznych i inwestycji, prof. Pawłem Włodarskim - prorektorem ds. umiędzynarodowienia, promocji i rozwoju.

Zgromadzeni w Auli Centrum Dydaktycznego wysłuchali także wystąpienia Tomasza Grodzkiego - Marszałka Senatu RP. Wykład inauguracyjny zatytułowany „Nowe technologie w rozwoju szczepionek” wygłosił prof. Jakub Gołąb z Zakładu Immunologii WUM. Wyjaśnił, jak rozwija się infekcja i jak wygląda nasza odpowiedź immunologiczna, wytłumaczył także działanie szczepionki mRNA.

https://www.wum.edu.pl/

 

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt