MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Eksperci z czterech uniwersytetów w Wlk. Brytanii połączyli siły, aby stworzyć regionalny sojusz na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu. Sojusz Klimatyczny GW4 został utworzony przez naukowców z uniwersytetów w Bath, Bristolu, Cardiff i Exeter.

Przedstawiciele Sojuszu powiedzieli, że chcą wykorzystać unikalną wiedzę regionu na temat kwestii środowiskowych, aby stworzyć regionalną odpowiedź na globalny kryzys. Studenci uczelni wyrażają nadzieję, że zainspiruje to inne uniwersytety do wspólnej walki z kryzysem klimatycznym. „Mamy nadzieję, że inne uniwersytety pójdą w ich ślady. Musimy widzieć więcej działań, a mniej deklaracji.” – podkreślają.

Grupa GW4 zapowiedziała, że dostarczy specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk o klimacie, która pomoże w kształtowaniu polityki. Dr Joanna Jenkinson, dyrektor Sojuszu GW4 MBE powiedziała, że zachodnia Anglia ma więcej wiedzy na temat klimatu niż jakikolwiek inny region na świecie. „Sojusz Klimatyczny GW4 ma wyjątkową pozycję, aby sprostać globalnym wyzwaniom związanym ze zmianą klimatu, zarówno ze względu na nasz regionalny „ekosystem”, jak i uzupełniającą masę krytyczną wiedzy eksperckiej w instytucjach GW4” – powiedziała dr Jenkinson. „Ta inauguracja jest częścią naszego zaangażowania w łączenie praktyków, przemysłu, decydentów, badaczy i grup społecznych oraz we wspieranie obecnych i przyszłych liderów badań nad klimatem”.

Tim Lenton, profesor Uniwersytetu Exeter, powiedział, że badania interdyscyplinarne są „niezbędne do rozwiązania kryzysu klimatycznego”. „Jest on powodowany przez ludzi, a następnie manifestuje się zarówno w systemach naturalnych, jak i w systemach ludzkich” – powiedział. „Tak więc, jeśli nie można połączyć zrozumienia tych systemów naturalnych i systemów ludzkich oraz tego, co motywuje nas jako ludzi, nie ma szans na wiarygodne rozwiązania”.

Opr. MTA

Źródło: https://www.bbc.com

17.11.2021

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt