MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
22 grudnia transport darów z Politechniki Białostockiej dotarł do Gimnazjum im. św. Kazimierza w Miednikach Królewskich. Wszystkie dzieci i pracownicy polskiej szkoły na Litwie otrzymali upominki, część obdarowanych – wymarzone prezenty – pościel, koce, ciepłe buty i odzież. Łącznie aż 114 młodszych i starszych Polaków.

- Składamy serdeczne podziękowania za trud, za poświęcenie, za wielki dar serca, jak i bezinteresowną pomoc i zaangażowanie, a także za dostarczenie prezentów dla uczniów Gimnazjum im. św. Kazimierza w Miednikach – powiedziała Jelena Połujańska – dyrektor szkoły. - Niech radość na twarzach naszych uczniów będzie nagrodą za serce i dobroć okazaną naszej placówce oświatowej i całej społeczności Gimnazjum.

Wszyscy uczniowie otrzymali paczki ze słodyczami, trzydziestka najmłodszych dzieciaków dodatkowo dostała misie przytulanki. Ale były też praktyczne prezenty, o które prosili nasi rodacy z Litwy. Były to przybory szkolne, laptop, mikser, odkurzacz, ubrania, paczki z żywnością.

Z inicjatywą przeprowadzenia akcji pomocowej wśród pracowników Politechniki Białostockiej na rzecz polskiej szkoły w Miednikach Królewskich wyszło Biuro ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych oraz Kanclerz Politechniki Białostockiej. W zbiórkę darów do paczek oraz środków finansowych zaangażowała się cała społeczność akademicka Politechniki oraz uczniowie i pracownicy Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Łącznie zebrali blisko 10 tys. złotych! Za tę kwotę zakupione zostały potrzebne ubrania i żywność. Wsparcie dla akcji zadeklarowali także Honorowi Ambasadorowie Politechniki Białostockiej oraz prowadzone przez nich firmy. Przekazane dary pomogli zapakować uczniowie i nauczyciele ALO PB.

- Taka pomoc, która przy okazji łączy społeczność akademicką, to sama radość – mówi Daniel Puch, kierownik Biura ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych Politechniki Białostockiej.

Dzięki akcji Politechniki Białostockiej Anastazja i Artiom otrzymali pościel, koce. Daniel, Andrzej, Dejwid, Austieja i Samanta znaleźli w paczkach buty zimowe. Łącznie dary i upominki trafiły do 114 Polaków z litewskich Miednik Królewskich.

- Uczniowie, rodzice, dyrekcja oraz nauczyciele Gimnazjum im. św. Kazimierza w Miednikach pragną złożyć serdeczne podziękowania za trud, poświęcenie, bezinteresowną pomoc i życzliwość, a także za dostarczenie prezentów społeczności naszego gimnazjum – napisała na oficjalnym profilu Gimnazjum Jelena Połujańska. - Nasze wyrazy wdzięczności kierujemy do Jej Magnificencji Rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marty Kosior-Kazberuk, prof. PB, dr hab inż. Stanisława Łuniewskiego, mgr inż. Wojciecha Konopackiego, Kanclerza PB, mgr Tomasza Grzegorza Buczkowicza, wicedyrektora Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PB, prezesa Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita Dariusza Sapińskiego, Barbary Babulewicz, Grzegorza Plichty oraz wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby uśmiech zagościł na twarzach naszych dzieci i cała społeczność Gimnazjum im. św. Kazimierza w Miednikach otrzymała świąteczne paczki. Szczególne podziękowania składamy dr Mirosławowi Reczko, dyrektorowi szpitala w Bielsku Podlaskim, który przez wiele lat współpracuje z naszą szkołą, bezinteresownie pomaga i wspiera naszych uczniów. Dzięki ofiarności ludzi, czyniących dla naszej szkoły nieskończenie wiele dobrego, pomagających nam bez wielkich słów i rozgłosu, pięknieje nie tylko otoczenie, ale także nasze życie.

- Widząc uśmiechy na twarzach dzieci, i tych z grup wczesnoszkolnych, i tych z gimnazjum, trudno było nie cieszyć się razem z nimi – dodaje Wojciech Konopacki, Kanclerz Politechniki Białostockiej, który wraz ze swoim poprzednikiem, dr. Mirosławem Reczko i Tomaszem Buczkowiczem, wicedyrektorem ALO PB pojechał z transportem darów od społeczności akademickiej i Honorowych Ambasadorów PB do Miednik.

Miedniki Królewskie to litewska wieś, która liczy niespełna 500 mieszkańców. Gminę stanowi nieco ponad 1000 osób, w zdecydowanej większości są to Polacy. Mieszkańcy Miednik Królewskich potrzebują wsparcia w niemal każdym aspekcie ich codzienności: od żywności, przez ubrania i materiały szkolne, po sprzęt elektroniczny. Wyposażenia brakuje także szkole. To placówka, z którą Politechnika Białostocka współpracuje, stąd bliski kontakt z pedagogami i dobra znajomość konkretnych potrzeb tamtejszych uczniów i ich pedagogów.

 

 

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt