MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Dr Paweł Poszytek, Oficjalny Delegat WorldSkills Poland, jako gość honorowy, wręczył prestiżową nagrodę "Prix de l'excellence" podczas 46 Eliminacji Krajowych WorldSkills France w Lyon, które odbyły się w dniach 13-15 stycznia 2022 roku. 

W trakcie trzech dni zmagań 600 młodych mistrzów francuskich rywalizowało w 64 kategoriach, aby pokazać swój talent, najwyższe umiejętności i wspiąć się po stopniach krajowego podium. Wśród medalistów są członkowie przyszłych francuskich zespołów, którzy będą bronili barw Francji na światowych zawodach WorldSkills w Szanghaju w październiku 2022 roku oraz na europejskich zawodach EuroSkills w Petersburgu w 2023 roku.

Eliminacje Krajowe WorldSkills France są bardzo prestiżowym wydarzeniem, w którego realizację angażują się osobiście przedstawiciele rządu: ministrowie edukacji, pracy, prezydent oraz premier Francji, który również zaszczycił swoją obecnością te inicjatywę. Konkurs zgromadził kilka tysięcy widzów - młodzieży, nauczycieli oraz strategicznych partnerów francuskich z sektora gospodarki, przemysłu, edukacji i samorządów, którzy stanowią gremium Komitetu Organizacyjnego WorldSkills 2024. Należy podkreślić, że Lyon będzie gospodarzem światowej edycji konkursu WorldSkills w 2024 roku, a 46. Eliminacje krajowe były jednym z etapów przygotowań w drodze do tego wydarzenia.

Istotnym aspektem jest także zbudowanie rozpoznawalnego prestiżu WorldSkills Poland na arenie międzynarodowej oraz wyróżnienie i docenienie zaangażowania delegatów WorldSkills Poland, którzy zapraszani są w randze gości honorowych na konkursy zawodowe w innych krajach, w roli prelegentów na konferencje międzynarodowe poświęcone edukacji oraz do międzynarodowych zespołów sędziowskich i komitetów organizacyjnych WorldSkills.

Źródło: www.frse.org.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt