MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
W środku lasu odbywa się jedna z najbardziej oryginalnych imprez rockowych w naszej części Europy! Przyciąga kilka tysięcy młodych ludzi. Basowiszcza to festiwal mniejszości białoruskiej w Polsce odbywający się na terenie Puszczy Knyszyńskiej, przy granicy białorusko-polskiej.

Powołany u progu lat 90-tych w celu integracji środowiska białoruskiego przedstawia muzyczny dorobek tego narodu po obu stronach granicy. W tym roku w dniach 19-20 lipca odbędzie się jego XXIV edycja.

Muzyka wyzwala szczerość i naturalność – mówią organizatorzy imprezy. W połączeniu z otwartością mieszkańców Podlasia czyni z Basowiszcza miejsce prawdziwego spotkania z ludźmi. Dzieląc między sobą spontaniczne emocje, nieodzowne na koncertach, możemy siebie lepiej zrozumieć i wspierać nasze wzajemne aspiracje. Przy granicy Polski i Białorusi nie ma granic między nami.

XXIV edycja Festiwalu to wielokulturowy dialog muzyczny. Wystąpią najciekawsze zespoły polskie, białoruskie i ukraińskie, ale też debiutanci i wykonawcy niszowi. Od orkiestry klezmerskiej po punjabi, od ciężkiego rocka po muzykę klubową. Na scenie pojawią się zespoły lokalne – Pokrak, Hope On, Ilo&Friends, Dj Dtekk. Z Białorusi zobaczymy Pomidor/off, Akute, Re1ikt, Dzieciuki, The Toobes, Clover Club. Polska to Indios Bravos, Kim Nowak, Masala, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego.  Wystąpią też polsko-białoruskie duet instrumentalistów Kinior&Zabelov oraz ukraińska Perkalaba.

Mała scena (wiata) to miejsce, gdzie po zakończeniu koncertów głównych odbywać się będą „After-Party / Original Source Up To Date”, czyli sety DJ-ów z Polski, Białorusi i Anglii, nad którymi pieczę trzymać będzie DJ Dtekk, inicjator i organizator jednego z najlepszych festiwali muzyki elektronicznej w Polsce.

Basowiszcza to również wiele towarzyszących imprez i eventów artystycznych. M.in. 19 lipca o godz. 10:00 rusza 48-godzinny Partyzancki Kongres Rysowników pod kierunkiem Pawła Althamera. Wieczorem na dużej scenie swój projekt muzyczny Died Moroz Convention+3 zaprezentuje Robert Kuśmirowski. 20 lipca odbędzie się  pokaz filmów dokumentalnych Artura Żmijewskiego (prowadzenie i komentarz Igor Stokfiszewski), akcja Przystąpienie – Rekonstrukcja Historyczna Przyszłości A. Żmijewskiego oraz Powstanie Teatru Kolegtyw. Projekty – kulinarny Uladzimira Ceslara i fotograficzny Adama Pańczuka.

Więcej informacji na www.basowiszcza.org.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt