MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Największy na świecie konkurs technologiczny Imagine Cup 2013 zakończył się sukcesem naszej reprezentacji. Dwie drużyny z Polski startujące w kategorii Windows Phone Challenge znalazły się na podium. Zespół WeRule z Gdańska i zespół FRONT z Warszawy zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Wśród finalistów w kategorii Innovation Polskę reprezentował zespół TapBoarders z Poznania. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się dziś w Petersburgu.

Gala finałowa 11. edycji konkursu Imagine Cup 2013 właśnie dobiegła końca. Zespół WeRule z Politechniki Gdańskiej w składzie: Karol Stosik, Paweł Nowakowski i Mateusz Nowak zdobył srebrny medal i nagrodę pieniężną w wysokości 5000 USD w kategorii Windows Phone Challenge. Autorski projekt studentów z Gdańska to Modern Drug Test – aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne, pozwalająca na wykrywanie osób będących pod wpływem narkotyków. Jej działanie opiera się na analizie ludzkiego oka i odszukiwaniu w nim anomalii typowych dla osób, które zażyły środki odurzające. – Stanęliśmy na podium finałów Imagine Cup 2013 – jesteśmy w gronie najlepszych na świecie! To ogromna motywacja do dalszej pracy nad naszą aplikacją i kolejnymi projektami. Udział i wygrana w największym konkursie technologicznym na świecie to doświadczenie, które na pewno zaowocuje w przyszłości – mówi Karol Stosik.

Laureatem trzeciego miejsca w tej samej kategorii i zdobywcą nagrody w wysokości 3000 USD został zespół FRONT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie w składzie: Marcin Cieślewicz, Kamil Krajewski, Marcin Perka, Artur Stachurski. Studenci stworzyli projekt COPE (Common Operational Picture Environment) – platformę informatyczną umożliwiającą koordynację jednostek uczestniczących w dowolnej akcji, zwiększającą ich przewagę. COPE wspomaga również proces zarządzania jednostkami na każdym poziomie dowodzenia, a to wszystko dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i technologii takich jak GPS, smartfony, tablety, rzeczywistość rozszerzona. – Bardzo się cieszymy z super wyniku w Finałach Światowych Imagine Cup 2013. Nasz sukces jest dowodem na to, że warto próbować, ponieważ braliśmy udział w konkursie już kilkakrotnie i pierwszy raz świętujemy zdobycie medalu – mówi Artur Stachurski.

Polacy kolejny raz są w czołówce światowej Imagine Cup 2013! Serdecznie gratuluję naszym drużynom, które jak co roku udowodniły, że mamy w Polsce jedne z najlepszych projektów na świecie. Jak pokazuje historia dotychczasowych zwycięzców, udział w tym prestiżowym wydarzeniu to szansa na lepszy start na rynku pracy, a nierzadko pierwszy krok do założenia własnej firmy, czego naszym finalistom życzę w najbliższej przyszłości – mówi Rafał Albin, dyrektor działu Nowych Technologii (Developer & Platform Group) w polskim oddziale Microsoft.

Nasz kraj w Petersburgu reprezentował także zespół TapBoarders z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w składzie: Tadeusz Makuch, Aleksandra Olejniczak, Stefania Tempłowicz, Bartosz Matuszewski. Projekt studentów z Poznania zakwalifikował się do światowych finałów w kategorii Innovation. Drużyna opracowała Multiboard – platformę pozwalającą na uruchamianie gier planszowych w wersji elektronicznej na wielu połączonych ze sobą urządzeniach mobilnych, takich jak tablety czy smartfony.

W światowych finałach konkursu uczestniczyło 87 zespołów studenckich z 71 krajów, które najpierw wygrały konkursy lokalne i internetowe. Gala finałowa Imagine Cup odbyła się w zabytkowym Teatrze Aleksandrinskim w obecności ponad 800 studentów, sędziów, partnerów przyznających dodatkowe nagrody i dziennikarzy z całego świata. Uroczystość ta stanowiła punkt kulminacyjny konkursu. Steve Ballmer, CEO Microsoft, w przekazie wideo wyemitowanym podczas uroczystości rozdania nagród już zapowiedział przyszłoroczną edycję konkursu. Ogłosił, że w 2014 roku konkurs Imagine Cup odbędzie się w Seattle (USA).

Znakomite wyniki Polaków w Imagine Cup 2013 to nie pierwszy sukces naszych studentów w konkursie Microsoft. Dotychczas Polscy studenci stawali na podium aż 21 razy, zdobywając 7 pierwszych, 8 drugich i 6 trzecich miejsc.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt